reklamı kapat

POPÜLER

Mini Clubman All4 Scrambler ile retro motosiklet konsepti dört tekerlekte canlanıyor

BMW‘nin klasik Mini geleneğini günümüz gençleriyle buluşturma projelerinden biri olan Clubman, artık çok daha geniş kitlelere ulaşmak üzere. All4 Scrambler adıyla gelen yeni konsept, şimdiye kadar gördüğümüz en şık Mini modellerinden biri.

Karşımızda üç farklı isim ve bu üç ismin oluşturduğu mükemmel karışım mevcut. BMW grubu dolayısıyla Alman mühendisliği, Mini’den gelen İngiliz asaleti ve konseptin yaratıcısı BMW İtalya dolayısıyla İtalyan şıklığı Scrambler konseptinde bir araya geliyor. Scrambler deyince motosiklet tutkunları dört tekerli bir araç gördükleri için tuhaf karşılamış olabilir ancak otomobilin çıkış noktası da esasen iki tekerlekli bir araç. Ducati’nin Scrambler modeliyle başlattığı retro motosiklet akımına BMW’nin cevabı olan R Nine T modeli, burada da All4 Scrambler konseptinin fikir babası.

Retro akımını bu kez dört tekerleğe taşıyan Mini Clubman All4 Scrambler, eskitilmiş mat gövde renginden arazi lastiklerine, gece aydınlatmalarından tavan sepetine kadar Scrambler ruhunu sonuna kadar yansıtıyor. İç mekanda da bunu deri süet karışımı kahverengi koltuklarıyla başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Şu an için ne yazık ki yalnızca konsept aşamasında olan otomobilin acilen seri üretime geçmesi gerek.