reklamı kapat

POPÜLER

Klasik genler taşıyan bir motosiklet bir kar canavarına nasıl dönüşür? BMW R NINE T Scrambler “Husky”

Almanya merkezli başarılı bir garaj tarafından hayata geçirilen BMW R NINE T Scrambler “Husky” projesi, iki tekerleğin kar üstünde yapabileceği şeyleri kanıtlamak adına geliştirildi.

Otomobilde olduğu gibi motosiklet dünyasında da gerçekten üzerine ciddi emek harcanmış ve bir eşini daha zor bulacağımız özel yapım projelere denk geliyoruz. Bağımsız custom garajları tarafından hayata geçirilen bu projeler, modellerin fabrika çıkışlarında sahip olduğu karakterleri veya sınıflarının değişmesine vesile oluyor. Meraklılarının hatırlayabileceği ve BMW modelleri üzerinde yaptığı başarılı projelerle adından söz ettiren Almanya merkezli Nagel Motors, geçtiğimiz yıla damga vuran R NINE T serisi üzerinde unutulmazlar arasına girecek bir işe imza attı. BMW R NINE T Scrambler “Husky” adıyla karşımıza çıkan bu özel modeli diğer motosikletlerden ayıran en büyük özelliği, çıkış noktasındaki felsefeden kaynaklanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mekanik aksamlar korundu

Projenin özel yapım detaylarına geçmeden önce Nagel Motors ekibinin motosikletin makinesinde herhangi bir değişime gitmediğini belirterek işe başlayalım. Bu da karşımızda 6 ileri manuel şanzımanla kombin edilmiş 110 beygir güç üreten motorun korunduğu anlamına geliyor. Bundan sonrasında ise bizleri karakteristik olarak ciddi anlamda değişmiş bir BMW R NINE T karşılamakta. Harley & Snow isimli kar üzerinde gerçekleştirilen bir tırmanma yarışında mücadele etmek üzere geliştirilen proje en dikkat çeken parça hiç şüphesiz lastikler. Tutunmanın artırılabilmesi adına özel çivi takviyelerinin yapıldığı arka lastiğin motora kattığı hava kesinlikle tartışılamaz. Gövde üzerinde de ufak değişimlerin gözlemlendiği modelde gidon ve çatallarda da elden geçme söz konusu. Etkinliğin ardından satışa çıkabileceği de söylenen motor, hiç şüphesiz organizasyonun en çok ilgi çeken modeli olacak.