reklamı kapat

POPÜLER

“Saf” tarih kokusu: BMW R NineT Pure & Racer

BMW’nin motosiklet tutkunlarını 70’li yıllara götüren R NineT Pure & Racer’ın dünya prömiyeri resmi olarak gerçekleşti. Tasarım hatları ile kullanıcılardan tam not alan serinin teknik değerleri tasarımını tamamlayacak nitelikte.

BMW, bir otomobil üreticisinden çok daha fazlası olduğunu, ortaya koyduğu motosiklet modelleri ve tasarım çizgisiyle kanıtlamaya devam ediyor. Birçok motosiklet tutkununun bir modelde aradığı şey; sürüş zevki ve saf duyguları hissetme arzusudur. Kullanıcıların bu isteklerine cevap vermeyi amaçlayan BMW, “nerde o eski motosikletler” sözünden bir hayli etkilenmiş olacak ki, bu sürüş keyfini retro tasarımlar ile sunmaya karar verdi. Bu stratejinin geçtiğimiz yıllardaki en önemli temsilcileri 2013 R nineT ve 2015 R nine T Scrambler‘dı. Kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören ve benimsenen modellerin ardından BMW şimdi de R NineT Pure & Racer ile segmente yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

bmwrnine31
Nostalji Zamanı
BMW‘nin 60‘lar ve 70‘ler yüzünün yeni temsilcisi R NineT Pure & Racer, gördüğümüz zaman arkamızı dönüp tekrar bakabileceğimiz modellerden biri. Markanın “kültürel mirası” diye adlandırabileceğimiz tasarım çizgileri ve boxer motoru ile birbirini tamamlıyor. BMW R NineT Pure & Racer’ın emisyon değerleri ise EU4 standartlarını karşılacak nitelikte. 6 ileri şanzıman ile sunulan boxer motorlu modeller 110 beygir gücünde.

bmwrnine21
BMW R NineT Pure & Racer serisinde yer verilen süspansiyon sistemi ve yüksek tasarımı 2015 Scrambler’da yer yer alan oldukça esnek bir yapıya sahip. Arka süspansiyonda BMW’nin Paralever sistemi görev yapıyor. Serinin iki modelinde 5 kollu jant takımına yer veren BMW koltuk kısmında farklı opsiyonları BMW Motorrad Accessories üzerinden kullanıcılara sunuyor. Motorun fren sisteminde ABS ile birlikte dört pistonlu kaliperler görev alıyor. Seride yer alan parçalar ise paslanmaz çelik özelliğini barındırıyor

bmwrnine12
Motorun tasarım hatlarını tamamlayan benzin deposu ve gidonlar ile birlikte modelere özgü BMW Motorsport renkleride modellere bu havayı katan en önemli etmenler arasında yer alıyor. BMW’nin BMW R NineT Pure & Racer serisi markanın günümüz teknolojisi ile birlikte tarihi mirasının ortak paydada buluştuğu ürünleri arasında her zaman önemini koruyacak modellerden.