reklamı kapat

POPÜLER

BMW R NineT FMC Storm

BMW R NineT üzerine fütüristik dokunuş: FMC Storm [Galeri]

Zaman zaman çok özel modifiye projeleri karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi BMW R NineT üzerine kurulan motosiklet modeli FMC Storm oldu.

BMW R NineT, çok uzun zamandır yollarda olan dikkat çekici bir motosiklet modeli. Ancak makine rakiplerine oranla aşırı farklı görünmüyor, bir süre sonra gözün alıştığı bir çizgi taşıyor. Onu temel alan FMC Storm ise gerçekten bambaşka bir seviyede yer alıyor. FabMan Creations tarafından Wayne Buys emeğiyle hayat bulan motosiklet, gerçek anlamda geleceğe geçiş yaptırıyor. Alüminyum kullanılarak üretilen gövde parçaları ile oldukça fütüristik bir çizgiye sahip olan motosiklet, R NineT’yi tanınmaz hale getiriyor. Büyük parçaları ustalıkla işleyen Buys’ın çalışmasıyla aerodinamik açıdan sınıf atlayan motosiklet, yandan olduğu kadar önden de fark yaratıyor. Ön lastiği neredeyse tamamen kapatan ve sadece fren disklerine hava aktaran ufak bölümler açan FabMan Creations, gövdenin hatlarını bozmaması için özel parçalar ile aşağıya bağlanan bir gidon tasarımına imzasını atmış. Sadece bu kısım bile tek başına dikkat çekmeyi başarıyor.

Yan tarafları bir jet uçağını andıran ve içten yanmalı motora temiz hava aktaran parçalar ile donatılan motosiklet modeli FMC Storm, dört adet buton ile çevrelenen tek bir orijinal BMW R NineT göstergesine sahip. Buradaki Facebook videosunda görebileceğiniz üzere etkileyici bir motor sesiyle yol alabilen motosiklet, şanslı bir kişi tarafından satın alınacak ve yüksek ihtimalle eşi benzeri olmayan bir seçenek olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada BMW R NineT için ilk defa böyle özel bir modifiye çalışmasının yapılmadığını belirtelim. Detaylarına burada yer verdiğimiz bir çalışma da gerçekten çok fazla ses getirmişti.

BMW R NineT temelli FMC Storm yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın