reklamı kapat

POPÜLER

Fall Guys

Fall Guys ücretsiz hale geliyor, platformlarını artırıyor

Sevilen oyunlardan Fall Guys için beklenti gerçek oldu. Yapım ücretsiz hale geliyor, giriş yaptığı platformlarını da artırıyor.

Fall Guys, Epic Games tarafından satın alınan Mediatonic tarafından geliştirilen çok eğlenceli oyunlardan. Özellikle ilk çıktığında milyonları bir araya getiren yapım, 21 Haziran’da Epic Game Store’da ücretsiz hale geliyor. Oyun için ayrıca uzun zamandır beklenen Nintendo Switch ve Xbox çıkışı da 21 Haziran itibarıyla yapılıyor. Şimdiye kadar sadece PC ve PlayStation için olan oyun, yakında çok daha fazla kişiye ulaşacak. Yapılan açıklamaya göre oyun çapraz platform çalışacak ve kişilerin ilerlemeleri farklı platformlar arasında kayıt altına alınacak. Oyunun hali hazırda sahipleri ise 21 Haziran sonrasında “Legacy Pack” isimli bir paket ile ödüllendirilecek.

Fall Guys oyunu için Epic Games Store’da yer alan resmî açıklama şöyle: “Fall Guys, en sona şanslı bir galip kalana kadar diğer yarışmacılarla birlikte peş peşe gelen absürt engelli parkurların kaosunda ilerlediğin, oynaması ücretsiz, çapraz platformlu ve çok oyunculu bir parti savaşı oyunudur.”

Epic Games Store kısa süre önce üç farklı ücretsiz oyun verdi. Halen ücretsiz olarak oyunlardan olan ve daha önce 25 TL‘ye satılan Jotun: Valhalla Sürümü için gelen resmî açıklama şöyleydi: Jotun, İskandinav mitolojisinde geçen elle çizilmiş aksiyon keşif oyunudur. Jotun’da, utandırıcı bir ölümle hayatı son bulan ve Valhalla’ya girmek için Tanrılara kendini kanıtlaması gereken bir Viking savaşçısı olan Thora’yı oynuyorsunuz. Tanrıları etkileyin!”

Daha önce 200 TL‘ye satılan Prey oyununu da halen ücretsiz olarak veriliyor. Prey için yapılan resmî açıklama ise şöyle: “Prey’de 2032 yılında ayın yörüngesinde yer alan Talos I uzay istasyonunda uyanıyorsun. İnsanlığı sonsuza dek değiştirecek bir deneyin önemli deneklerinden birisin ancak işler hiç de iyi gitmiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir diğer halen ücretsiz olan oyun ise daha önce 17 TL’ye satılan Redout: Enhanced Edition olmuştu. Bu oyunun resmî açıklaması ise şöyleydi: “YENİ NESİL AG YARIŞI ÇIKTI! Redout, klasik yarış canavarlarına bir saygı niteliğindedir. Arcade yarış türünün merkezinde yer alan yön kaybı hissiyle dolu, eksiksiz, hızlı, zorlu ve tatmin edici bir sürüş deneyimi sunacak şekilde tasarlanmıştır.” 

Ücretsiz Epic Games Store oyunları gelmeye devam ederken bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti