reklamı kapat

POPÜLER

BMW R Nine T

Meraklılarının rüyalarına girecek BMW R Nine T modifikasyonu

Motorrad ürün gamının klasik çizgiler taşıyan üyesi BMW R Nine T, Rusya merkezli bir ekip tarafından “kıyamet gününe” hazır hale getirildi.

BMW R Nine T, markasının R65’e kadar uzanan ve artık bir ikon haline gelmiş çizgilerini günümüze taşıyor. Rusya merkezli Zillers Garage ekibi tarafından hayata geçirilen modifikasyon projesiyse, retro karakter üzerine şekillenmiş dinamikleri şimdiye kadar gördüğümüz en farklı ve uzay mekiği olarak da nitelendirebileceğimiz bir karakteri karşımıza çıkarıyor. Normal planlama gereği Motovesna Motosiklet Fuarı‘nda tanıtılması planlanan model, etkinliği Koronavirüs sebebiyle iptal edilmesinin ardından dijital olarak tanıtıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW R Nine T projesinden detaylar

Projenin ilk bakıldığında bir render çizimi olduğunu düşünebilirsiniz lakin bunun yüzde 100 hazır bir motosiklet olduğunu özellikle belirtmeden geçmeyelim. Gövde bölümü tamamen kapatılarak tasarlanan projede cafe racer çizgilerinden alışkın olduğumuz dar gidon yapısı karşımıza çıkıyor. Zillers Garage, R Nine T projesi kapsamında süspansiyon, tekerlek ve egzoz gibi temel dinamiklerinin tamamını değiştirmiş durumda. Özellikle alçaltılmış süspansiyon sisteminin düğme vasıtasıyla elektronik olarak yükseklik ayarıyla geldiğini görüyoruz. Modelde geleneksel gösterge kümesinin yerini alan dijital hız göstergesi, yakıt deposunda yer alan bölüme entegre edilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Tankta üzerinde tek far için bir tane de dahil olmak üzere bir dizi düğme vardır. Yeni egzoz sistemi de takıldı. 1.100 cc’lik motor bloğunda ise herhangi bir modifikasyon yapılmadığını ve 110 beygirlik gücün sabit bırakıldığı da dikkat çeken detaylar arasında.

İlginizi çekebilir

Elektrikli motosiklet Apex ve pist performansı