reklamı kapat

POPÜLER

APEX elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet APEX’i pistte turlarken izleyin [Video]

Segway-Ninebot imzalı yarış odaklı elektrikli motosiklet modeli APEX, CES 2020 tanıtımı öncesinde piste çıkarıldı. İşte o video ve detaylar;

Elektrikli motosiklet pazarının en son dikkat çeken yarış odaklı modeli Segway-Ninebot APEX konumunda. İlk defa geçtiğimiz ay gösterilen motosiklet, gerçekten çok iddialı görünüyor. Gerçek olabilecek fütüristik bir tasarıma ve detaylara sahip model, açıklandığı kadarıyla maksimum 200 km/s hıza çıkabiliyor. 0’dan 60 km/s hıza 3,7 saniyede ulaşabilen APEX, bu sefer yukarıda izleyebileceğiniz video ile gündemde. Halen “konsept” olarak geçmesine rağmen bu videoda pistte yol alırken gösterilen kışkırtıcı araç, elektrikli yapıdan dolayı olmayan “motor sesi” haricinde eksiksiz bir görüntü çiziyor. Henüz ne zaman satışa çıkacağı ya da kaça satılacağı açıklanmayan elektrikli motosiklet APEX, genel olarak çok beğeniliyor. Videodan hakkında daha fazla detayın elde edilemediği spor motosiklet, sadece çok keyifli bir makine izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

APEX elektrikli motosiklet modeli yanında başkası da geliyor

Firmadan ilk olarak eScooter T isimli model geliyor. Henüz gösterilmeyen bu modelin en büyük özelliği kendi dengesini kurabiliyor olması. Yani motosiklet siz üstünde olmasanız dahi düz şekilde durabiliyor. Bunun en büyük artısı ise “otonom” kullanım oluyor. Açıklandığı kadarıyla bu elektrikli motosiklet Tesla’lar gibi uzaktan çağırılabiliyor ya da özel uygulama üstünden kontrol edilebiliyor. Bu gerçekten oldukça ilginç görünüyor ve geleceğe bir taş daha koyuyor. Bu arada firmanın bir de Ninebot eScooter serisi bulunuyor. Bu seride beş farklı versiyon bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER