reklamı kapat

POPÜLER

Segway hidrojen elektrikli motosiklet

Segway’den dikkat çeken hidrojenli elektrikli motosiklet konsepti

Daha önce Apex motosiklet konsepti ile karşımıza çıkan Segway, dikkat çeken hidrojenli elektrikli motosiklet konsepti ile gündemde.

Tanıtım videosunu sayfanın altında yer alan elektrikli motosiklet Segway Apex, çok ses getirmeyi başarmıştı. Bu model günümüz için uygun bir tasarıma sahipti.

Şimdi ise çok daha uzak geleceğin fütüristik konsepti karşımıza çıktı. Apex temelinde hazırlandığı için Apex H2 adını taşıyan konsept, hidrojen temelinde tasarlanıyor.

Henüz gerçek olup olmayacağı bilinmeyen motosiklet, kağıt üzerinde taşıdığı elektrik motoru ile 60 kW yani 80 beygir kadar güç üretecek ve 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyede çıkabilecek.

Modelin yine kağıt üzerinde açıklanan maksimum hızı 150 km/s olarak açıklanıyor. Motosiklet için Segway henüz bir menzil verilmiyor.

Değiştirilebilir hidrojen hazneleriyle uzun süreli şarj derdi olmayacak Apex H2 elektrikli motosiklet, bu açıdan uzun yol için çok daha uygun bir seçenek konumunda yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apex H2 elektrikli motosiklet gerçek olursa ses getirebilir

Üretimin yakında gerçek olmayacağını belirtmek gerekiyor. Böyle bir modelin gerçek olması için firmanın çok ciddi oranda çalışma yapması gerekiyor.

Bu açıdan Segway şimdilik 2023 yılını kendisine hedef olarak koymuş durumda. Peki fiyat? Firmanın şimdilik açıkladığı rakam yaklaşık olarak 11 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video