reklamı kapat

POPÜLER

BMW R nineT

Geçmişin mirasıyla günümüze şekil verildi; karşınızda BMW R nineT /5

50 yıl öncesinin tasarım dinamiklerini üzerinde barındıran BMW R nineT /5, sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Motosiklet dünyasında retro geleneği temsil eden önemli isimlerin başında hiç şüphesiz R nineT ailesi geliyor. Farklı tasarım dinamikleriyle her türden kullanıcıyı çekme potansiyeline sahip olan versiyonlar, geçmişle günümüzün harmanlandığı leziz bir yemek tabağı gibi adeta. Birkaç yıldır satışlarına devam edilen aile için özel bir çalışmaya yapan Motorrad departmanı, karşımıza R nineT /5 modelini çıkarıyor. Berlin’deki üretim tesisinde 50. yıl önceki üretimi gerçekleştirilen aynı isimindeki modele gönderme yapan motosiklette bunu gösteren özel bir plakaya yer veriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan detaylarıyla BMW R nineT /5

Sınırlı üretim adetleriyle satışa sunulacak olan modelde standart olarak nitelendirebileceğimiz diğer üyelerdeki özelliklerin tamamını bulmak mümkün. 1.170cc hacimli boxer makineyle asfalta inecek olan motosiklet 110 beygir gibi itici bir güce sahip olacak. Donanım kısmında ise günümüz teknolojilerinin hepsi standart olarak geliyor. Ön ve arka bölümde çift diskli frenler, ABS, ısıtmalı elcikler ve sürüş modlarını bu noktada ön plana çıkarabiliriz. Motosikleti, benzin deposunun üzerindeki plakayla birlikte özel yapan diğer parçasıysa rengi olacak. Klasik versiyondaki Lupin Mavisi‘nin buraya birebir şekilde aktarılmış olması da güzel detaylar arasında. Şimdilik üretim adetleriyle ilgili detayların belirsiz olduğu R nineT /5, yurt dışında yaklaşık 15.500 dolarlık etiket fiyatıyla alıcı bulacak.