reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro tasarımına yönelik dikkat çeken yeni sızıntı

Merak edilen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro için tasarıma yönelik sızıntılar devam ediyor. Bunlar arasına dikkat çeken bir yenisi daha eklendi.

Mate 30 ve büyük olasılıkla Mate 30 Lite ile beraber tanıtılacak Huawei Mate 30 Pro, yeni sızıntının da gösterdiği üzere kavisli bir tasarımı benimsiyor. Aşağıdaki ekran koruyucusundan görüldüğü üzere kavis açısı yüksek olacak telefon, bu açıdan oldukça etkileyici görünecek izlenimi oluşturuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere oldukça ince çerçevelere sahip olacak Mate 30 Pro, arkasında dörtlü kamera sistemi taşıyor. Buranın tasarımı hakkında halen iki farklı sızıntı bulunuyor. Bir sızıntıda arkadaki dörtlü kamera yuvarlak bir modül, diğerinde ise dikdörtgen bir modül içerisinde bulunuyor. Yukarıdaki paylaşımı da yapan Ice Universe, cihazda ön kamerayı içerisine alan ufak bir çentiğin yer aldığını da açıklıyor. Motorlu ön kamera haberlerini suya düşüren bu detay, biraz üzücü görünüyor. Firma ekran deliği de tercih edemiyor. Bildiğimiz kadarıyla OLED ekranlarda şu an sadece Samsung ekran deliği kullanabiliyor.

Huawei Mate 30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkında teknik olaraksa yeni bilgiler gelmiyor

Halen cihazın 90 Hz bir OLED ekran üzerine kurulacağı söyleniyor. Cihazın gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı, 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bunun haricinde teknik bir detayın olmadığı telefon, kutusundan Android Pie ile çıkacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için çıkan ilk video