reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro, Mate 30 Pro kadar yüksek kavisle gelmiyor

Gerçekten merakla beklenen Huawei Mate 40 Pro için tasarıma yönelik yeni bir detay ortaya çıktı. Buna bazı kişiler oldukça sevinecek gibi görünüyor.

Huawei Mate 40 serisi aktif olarak yolda bulunuyor. Zaman zaman kilit sızıntılar ile ses getiren aile, en son Mate 40 modelinin de Mate 40 Pro gibi kavisli kenarlara sahip olacağı haberiyle gündeme gelmişti. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl firma Mate 30 Pro‘da çok ciddi düzeyde kavisli, Mate 30‘da ise düz bir ekran kullanılıyordu. Bu yıl Mate 40’ı da kavisli yapacak olmasıyla dikkat çeken Huawei, aynı zamanda Huawei Mate 40 Pro için de mutlu edecek bir adım atıyor deniyor. Söylendiği kadarıyla telefon Mate 30 Pro’dan daha düşük bir kavis oranıyla geliyor. Geçtiğimiz yıl bu konuda sınırları zorlayan ve kullanım konusunda bazı eleştiriler alan Huawei, bunu değiştirecek olmasıyla olumlu geri dönüşler alıyor. Güçlerini ortak olarak 5 nm Kirin 1000 işlemciden alacak Mate 40 ailesi, yine Android lisansı olmadan yolda bulunuyor. Yani yeni amiral gemilerinin de Google Play Store erişimi yok. Bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin Türkiye’de de satılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro kamera konusunda çok merak uyandırıyor

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler

İLGİLİ HABERLER