reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40, Mate 40 Pro kadar etkileyici görünecek

Gerçekten merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinden bu sefer teknik değil tasarıma yönelik yeni detaylar ortaya çıkmış durumda.

Huawei Mate 40 serisi aktif olarak yolda bulunuyor. Zaman zaman önemli sızıntılar ile gündeme gelen aile, bu sefer tasarım konusunda kilit bir detay kazanmış durumda. Ortaya çıkanlara göre Mate 40 modeli Mate 40 Pro gibi kavisli kenarlara sahip olacak. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl Mate 30 Pro‘da ciddi düzeyde kavisli, Mate 30‘da ise düz bir ekran kullanılıyordu. Bunu Mate 40 serisiyle değiştirecek olması birçok kişi için güzel olan Huawei, güçlerini 5 nm Kirin 1000 işlemciden alacak cihazlarıyla oldukça yüksek merak uyandırıyor. Ancak cihazlarda yine Android lisansı bulunmuyor. Yani yeni amiral gemilerinin de Google Play Store erişimi yok. Bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin buna karşın Türkiye’de de satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinde kamera konusunda büyük beklentiler var

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler