reklamı kapat

POPÜLER

Frace F160 gerçekten özel bir dağ bisikleti

70 kg’lık tek parça alüminyum bloktan üretilen çok özel dağ bisikleti

Son dönemde karşınıza sık sık elektrikli bisiklet modelleri ile çıkıyoruz. Bu sefer ise Almanya merkezli üretilen normal Frace F160 dağ bisikleti karşınızda.

Frace F160 modelini gündem yapan en önemli özelliği başlıkta da belirttiğimiz üzere tek bir 70 kg 7075 serisi alüminyum bloktan üretilmiş gövde üzerine kurulmuş olması. CNC konusunda uzman Bernd Iwanow imzasını taşıyan bisiklet, sizin de görebileceğiniz üzere çok sağlam titanyum vidalar ile birbirine bağlanan oluklu bir gövde yapısını benimsiyor. Bu oluklar sayesinde hem çok sağlam olan hem de toplam ağırlığı tüm diğer parçalarıyla beraber 16,3 kg seviyesine düşen dikkat çekici dağ bisikleti, aynı zamanda bu çizgiyle çok da güzel görünüyor. Bu tarz “iskelet” tarzı gövdeleri oldukça sevenler bulunuyor. Şu an birçok dağ bisikletçisinin geri bildirimleri üzerinden beşinci jenerasyonuna ulaşan Frace F160, her türlü zorlu araziye dayanabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Bu bağlamda üst düzey süspansiyon sistemleri ve disk frenler ile donatılan bisiklet, sayfadaki rengiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Frace F160 gerçekten özel bir dağ bisikleti, ancak fiyat uçuk seviyede yer alıyor

Bernd Iwanow bisikletin gövdesinden her yıl 50 adet üretmeyi planlıyor. Büyük çaplı seri üretim olmadığından sadece gövdenin fiyatı tam 5.000 euro seviyesinde yer alıyor. Komple bisikletin ise parçalara göre 7.500 euro ila 12 bin euro arasında değişeceği aktarılıyor. Bu fiyatlar çok ama çok yüksek olmasına rağmen büyük talep görecektir deniyor. Ürünün Almanya merkezli resmi sitesi burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

2021’de elektrikli scooter serisi geliyor