reklamı kapat

POPÜLER

Formula sürücülerinden elektrikli scooter yarış turnuvası: eSkootr [Video]

Formula sürücülerinden elektrikli scooter yarış turnuvası: eSkootr [Video]

Elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet modellerinin yanında sayıları artan elektrikli scooter modelleri için eSkootr isimli bir yarış turnuvası geliyor.

Elektrikli Formula 1 serisi Formula E sürücüsü Lucas Di Grassi ve eski Formula 1 sürücüsü Alex Wurz tarafından eSkootr adı altında sadece yüksek performanslı elektrikli scooter modellerinin yarışacağı bir yarış turnuvası / şampiyonası yolda bulunuyor. Tam olarak 2021 yılı içerisinde başlayacak denilen turnuva, gerçekten dikkat çekici görünüyor. Tron benzeri aydınlatmalara sahip fütüristik scooter ve kıyafetlerin kullanıldığı tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz seri, Formula 1 karşısında beklendiği kadar ilgi çekmeyen Formula E’den daha çok dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor. Şimdilik hakkında çok fazla detayın olmadığı seri, Formula yarış serileri gibi yüksek maliyet yaratmayacak ve bu açıdan çok daha rahat düzenlenebilecek deniyor. Kalın lastiklere sahip olan ve 100 km/s gibi iddialı bir hıza çıkabilecek denilen yarış serisinde kullanılacak elektrikli scooter modelleri, özel koruma kıyafetleri giymiş sürücülerin elinde heyecanlı yarışlara ev sahipliği yapacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter yarış turnuvası eSkootr dikkat çekebilir

Peki yarışlar? Burada tam bir açıklama yok ancak tahminler yarışların Formula E pistelerinde, Formula E yarışlarından hemen önce yapılacağı yönünde. Bu aslına bakarsanız organizasyon kolaylığı açısından oldukça mantıklı görünüyor ve olası duruyor. Ana elektrikli seriye bir destek gibi olacak eSkootr, bakalım tanıtım videosundaki kadar heyecanı gerçek hayatta da sunabilecek mi?