reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli scooter eSkootr S1X

100 km/s hıza çıkabilen yarış odaklı elektrikli scooter: eSkootr S1X

Elektrikli scooter pazarında bu sefer yarış odaklı hazırlanan bir model gündeme geldi. Karşınızda 100 km/s hıza çıkabilen eSkootr S1X.

100 km/s hız elektrikli scooter pazarı için çok yüksek ancak bir ilk sayılmaz. Hatırlarsınız kısa süre önce de iki adet 1.500W motor üzerine kurulan ve 96 km/s hıza çıkabilen Wolf Warrior ile karşınıza çıkmıştık. Bu model 80 km/s hıza 4,8 saniyede çıkabiliyor ve çok korkutucu görünüyordu. Şimdi gelen eSkootr S1X ise daha kontrollü bir kullanım senaryosu için hazırlanmış. Model direkt olarak eSkootr Championshipyarış serisi” için tasarlanmış durumda. Genel olarak oldukça modern görünen ve yüksek hıza özel bir aerodinamik gövde yapısı taşıyan ürün, 100 km/s hıza iki adet (Ön ve arka) 6.000W gücündeki motoruyla ulaşabiliyor. Karbon fiberden üretilen gövdesiyle toplam ağırlığını 35 kg olduğu aktarılan elektrikli scooter eSkootr S1X, çift disk frenk ile kontrol altında tutulabiliyor ve 1.33 kWh pil paketine sahip. Bunun 10 dakikalık bir yarış süresi getirdiği aktarılıyor. Firmanın yarış serisi için 400 metre ila 1 km arasında pistler kuracağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter eSkootr S1X çok dikkat çekti

Şimdilik sarı ve siyah olmak üzere iki farklı renkte karşımıza çıkan eSkootr S1X, yüksek ihtimalle normal kullanım için hiçbir zaman satılmayacak bir model konumunda yer alıyor. Modelin yer aldığı seride yarışmak için takımların ödemesi gereken 1 yıllık giriş ücreti ise 400 bin poun gibi yüksek bir seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yakın zaman önce dikkat çekenlerden