reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter eSkootr S1X

100 km/s hız yapabilen elektrikli scooter eSkootr S1X pistlere hazır

Elektrikli scooter pazarında geçtiğimiz yıl yarış odaklı hazırlanan eSkootr S1X çok ses getirmişti. İşte bu model pistlere hazır durumda.

Hemen hafızaları tazeleyelim. Çünkü eSkootr S1X ile daha önce de karşınıza çıkmıştı. Bu tam 100 km/s hıza çıkabilen elektrikli scooter, direkt olarak eSkootr Championshipyarış serisi” için tasarlanıyordu.

Genel olarak oldukça modern görünen ve yüksek hıza özel bir aerodinamik gövde yapısı taşıyan ürün, 100 km/s hıza iki adet (Ön ve arka) 6-kW gücündeki motoruyla ulaşabiliyor.

Karbon fiberden üretilen gövdesiyle toplam ağırlığının 35 kg olduğu aktarılan elektrikli scooter eSkootr S1X, çift disk fren ile kontrol altında tutulabiliyor ve 1.5 kWh pil paketine sahip. Bunun 10 dakikalık bir yarış süresi getirdiği aktarılıyor.

İşte bu model için beklenen yarış serisi 2022 yılında başlıyor. Firma bu konuda kararlı ve gerekli çalışmalar için son aşamaya gelinmiş durumda. Şirketin yarış serisi için 400 metre ila 1 km arasında pistler kuracağı gelen bilgiler arasında.

Birçok benzerinden çok daha heybetli olan elektrikli scooter eSkootr S1X, aktarıldığı kadarıyla belirli geçiş durumları için anlık daha yüksek performans verme özelliğini de beraberinde getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter eSkootr S1X gerçekten iddialı

Modelin yer aldığı seride yarışmak için takımların ödemesi gereken 1 yıllık giriş ücreti ise 400 bin pound gibi yüksek bir seviyede yer alıyor. Modelin merkezinde yer aldığı yarışları izlemeyi iple çekiyoruz.

Bu model ile teste çıkan ve sadece yüzde 70 güçte sürüş yapan bazı sürücülerin, eSkootr S1X ile yüksek performanslı sürüşün çok yorucu olduğunu aktardığı belirtiliyor. Böyle bir araç ile yarış için özel fiziksel eğitim gerekecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yakın zaman önce dikkat çekenlerden