reklamı kapat

POPÜLER

Extreme E Odyssey 21

Elektriğin gücü araziye taşınıyor; karşınızda Extreme E serisi ve 512 beygirlik Odyssey 21 [Video]

Elektrikli araçların birbirlerine karşı mücadele verdiği turnuvaların sayısı artıyor. Burada karşımıza en son çıkan ise Extreme E serisi oluyor.

2021 yılında başlayacak olan Extreme E serisi, Formula E heyecanını araziye taşıyacak. Formula E’nin arkasındaki isimler tarafından hayata geçirilecek bu yeni yarış serisi, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Bu seride oldukça kışkırtıcı görünen 512 beygirlik tamamen elektrikli Odyssey 21 modelleri mücadele edecek. 2019 Goodwood kapsamında tur atan Odyssey 21, gerçekten çok iddialı bir görüntüye ve performansa sahip. Spark Racing Technology tarafından geliştirilen araç, devasa gövdesine rağmen 0’dan 100 km/s hıza 4.5 saniyede çıkabiliyor. Araç görebileceğiniz üzere her zeminde rahatlıkla gidebilecek performansı ve altyapıya sahip. Goodwood kapsamında büyük merak uyandıran seri, yeni nesil görüntüleme teknolojilerinin de etkisiyle çok keyifli mücadelelere ev sahipliği yapacak izlenimi oluşturuyor. Evet araçtan V8 motorlu bir ralli canavarı gibi ses çıkmıyor ancak elde edilen performans ile bu eksiğin kapatılacağı tahmin ediliyor. Formula E serisi şu an Formula 1 gibi işitsel deneyim (Burası da turbo döneminden sonra eskisi gibi değil) sunmuyor ancak yapılan yarışlar zaman zaman oldukça “ilginç, heyecanlı ve eğlenceli” olabiliyor.

Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
Extreme E Odyssey 21
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Extreme E serisi Odyssey 21 ile çok eğlenceli olacak gibi görünüyor

Bu seriyle Tesla Model X, Rivian R1T, Jaguar I-Pace ve Audi E-Tron gibi tamamen elektrikli SUV modellerinin öne çıkarılacağı söylenirken, serinin şehir merkezlerinden uzak arazilerden düzenleneceği gelen bilgile arasında.