reklamı kapat

POPÜLER

Extreme E serisi için TikTok ortaklığı

Türkiye’de de izlenebilecek Extreme E serisi için TikTok ortaklığı

TikTok, özel elektrikli SUV’larla dünyanın en uzak ve zorlu alanlarında yarışlar gerçekleştiren arazi yarış serisi Extreme E ile bir araya geldi.

Yapılan açıklamaya göre 3 Nisan’dan itibaren başlayacak Extreme E yarış serisinde, dünyanın dört bir yanından spor tutkunları TikTok üzerinden bu aksiyona ve heyecana canlı yayınlarla ortak olacak.

TikTok, Extreme E’yle başlattığı arazi yarışlarıyla iklim değişikliğinin etkisine ışık tutmasının yanı sıra cinsiyet eşitliğine dikkat çekiyor. Motor sporlarında dünyada bir ilk olarak takımlar kadın ve erkek sürücülerden oluşurken, yarışmacılara eşit şartlarda yarışma imkanı sağlanacak.

Söylendiği kadarıyla Extreme E; bu iş birliğinin bir parçası olarak yarış alanlarında kamera arkasını gösteren video içerikleri oluşturacak, yarışlardan önemli anları sergileyecek, iklim değişikliği ve diğer girişimler hakkında farkındalık yaratmak için özel canlı yayın içerikleri oluşturacak.

Konu hakkında konuşan TikTok Video ve Kreatif Müdürü Rami Zeidan: “TikTok, topluluğumuzun kendini yaratıcı yollarla ifade edeceği, eğlenceli, eğitici içerikleri keşfedeceği ve oluşturabileceği bir platform.

Extreme E gibi bir organizasyonla ortaklık kurarak, motor sporlarında iklim değişikliği ve cinsiyet eşitliği gibi önemli konuları ele alırken, topluluğumuza eğlenmeleri için daha çok seçenek sunuyoruz.

İlk arazi yarışı serisi Extreme E’ye ev sahipliği yapmaktan heyecan duyuyor ve topluluğumuzun yarış platformuyla nasıl etkileşim kurduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz. “ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Extreme E serisi Türkiye’de de izlenebilecek

Yayınlar direkt olarak Formula 1’in Türkiye yayıncı firmasının kanalları üzerinden kolaylıkla takip edilebilecek.

Elektrikli SUV araçların zorlu arazilerde mücadele edeceği Extreme E serisi için açıklanan takvim şimdilik şöyle:

– 3 – 4 Nisan 2021: Desert X Prix: El-Ula, Suudi Arabistan
– 29-30 Mayıs 2021: Ocean X Prix: Lac Rose, Senegal
– 28-29 Ağustos 2021: Arctic X Prix: Kangerlussuaq, Grönland
– 23-24 Ekim: Amazon X Prix: Para, Brezilya
– 11-12 Aralık 2021: Glacier X Prix: Tierra del Fuego, Arjantin

Seride F1 pilotu Lewis Hamilton ile emekli F1 pilotu Nico Rosberg’in de takımları olduğunu belirtelim.