reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Formula 1

Google, McLaren Formula 1 takımına sponsor oldu

İnternet devi Google, bugün beklenmedik bir adım attı ve McLaren Formula 1 takımına sponsor olduklarını duyurdu.

Google, McLaren Formula 1 takımı yanında MX Extreme E Team takımıyla da bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Google’ın Android ve Chrome logoları yarış araçları üzerinde yer alacak. Hatta bu sponsorluk kapsamında 2022 Formula 1 araçlarında kullanılan özel jant kapakları üzerinde de Chrome logosunu oluşturan renkler karşımıza çıkacak. McLaren F1 takımının pilotları Lando Norris ve Daniel Ricciardo tarafından giyilecek yarış tulumları üzerine de markalarını yerleştiren Google, aynı zamanda Number 58 McLaren MX Extreme E elektrikli yarış aracının üzerine de Android ve Chrome logolarını koyacak. Bu tarafta logoları tulumu üzerinde Emma Gilmour ve Tanner Foust taşıyacak.

Bu hamlesiyle ciddi şekilde dikkat çeken Google, sanıyoruz Android ve Chrome logolarıyla beraber ilk defa böyle büyük bir reklam anlaşmasına imza atmış durumda. Bu durum elbette en çok McLaren Formula 1 takımı için önemli. 2021’de gerçekten çok iyi bir sezon geçiren firma, elindeki yeni maddi güçle beraber 2022 sezonunda da çok iddialı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Formula 1 otomobillerinin tasarımlarına ve yeni nesil teknik altyapılarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. 2022 sezonu bu hafta sonu yapılacak ilk yarış ile başlıyor. Bu açıdan F1 dünyasında heyecan dorukta.

Google ve McLaren Formula 1 gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle