reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Formula 1

Aston Martin

Formula 1

Aston Martin

Aston Martin

Formula 1

Aston Martin

Aston Martin

McLaren

McLaren

McLaren

Haas

Haas

Haas

Haas

Formula 1

Alpha Tauri

Alpha Tauri

Alpha Tauri

Formula 1

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Williams

Williams

Williams

Williams

Ferrari

Ferrari

Ferrari

Ferrari

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG

Alpine F1

Alpine F1

Alpine F1

Formula 1 F1

Alpine F1

Şimdiye kadar tanıtılan tüm Formula 1 2022 araçları [Galeri]

Formula 1, 2022’de yeni araçlara geçiyor ve bu araçlar için resmî duyurular sürüyor. Bugün itibarıyla tüm araçlar gösterilmiş oldu.

27 Şubat Güncellemesi: Bugün Alfa Romeo F1 takımı da 2022 için hazırladığı aracı gözler önüne serdi. Yeni Aracı yukarıdaki galerinin en sonunda görebilirsiniz.

22 Şubat Güncellemesi: Bugün Alpine F1 takımı da 2022 için hazırladığı aracı gözler önüne serdi. Yeni Aracı yukarıdaki galerinin en sonunda görebilirsiniz.

18 Şubat güncellemesi: Bugün çok merak edilen Mercedes-AMG takımının 2022 aracı da görücüye çıktı. Aracı yukarıdaki galerinin en sonunda görebilirsiniz.

17 Şubat güncellemesi: Kısa süre önce Ferrari ve Williams Formula 1 takımları da 2022 araçlarını görücüye çıkarttı. Onların araçlarını da yukarıdaki galerinin sonunda görebilirsiniz.

2022’de kullanılacak yeni Formula 1 araçları 2021’de kullanılan araçlara oranla daha farklı görünüyor. 2021’in yaz aylarında resmi olarak sergilenen yeni nesil temel tasarım, eski tasarıma göre daha modern duruyor ancak sadece “modern” çizgiye odaklanmıyor. Bu tasarımda öncelik mücadelenin daha önce hiç olmadığı kadar yakın hale getirilmesi.

Yeni tasarım (Özellikle yeni büyük kanatların etkisiyle) sayesinde 2022’de pilotlar birbirlerini daha yakından takip edebilecek ve bu durumda şimdiye oranla daha az performans kaybı yaşanacak. Bunun etkisiyle de mücadele artacak, yarışlar daha eğlenceli hale gelecek.

İşte bu yeni dönem için şimdiye kadar Haas, Red Bull, Aston Martin, Mclaren ve son olarak Alpha Tauri Formula 1 takımları gerçek araç gösterimleri yaptı. Temel tasarım nedeniyle elbette birbirlerinden çok farklı olmayan araçlar, yine de aerodinamik hesaplar doğrultusunda ufak ancak pist üstünde büyük farklar yaratacak değişiklikler taşıyorlar.

Bu tasarımların 2022 sezonunun başlamasıyla beraber hızlı şekilde değişmesi de bekleniyor. Takımlar pist üstünde eksik gördükleri yerleri belirleyecek ve buna bağlı olarak kanatlarda ve gövdede ciddi değişiklikler yapmaya başlayacaklar.

Formula 1 serisinin yeni dönemi, bu yeni araçlar nedeniyle herkes tarafından merakla bekleniyor. Çünkü yeni araçlar tüm dengeleri değiştirme potansiyelini beraberinde getiriyor. Ancak yine de 2021’de çok hızlı olan Mercedes veya Red Bull gibi takımların 2022’de geride kalmasına pek ihtimal verilmiyor.

Çok yakında diğer takımların da gösterim yapacağı 2022 Formula 1 araçları pistte nasıl görünüyor? Sesiyle beraber ilk video hemen aşağıda yer alıyor:

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı