reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Mumtalakat

McLaren şirketinin yeni sahibi çok yakında “Mumtalakat” olabilir

McLaren şirketinin yeni sahibi çok yakında “Mumtalakat” olabilir. Bu konudaki resmi açıklamanın bu hafta yapılması bekleniyor.

Süper otomobil denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan olmayı sürdüren ve birçok farklı yarış serisinde de aktif olarak yer alan McLaren, çıkan son haberlere göre yakında tam olarak Bahreyn’in devlet varlık fonu Mumtalakat’ın çatısı altına girecek. Mumtalakat, yapılan açıklamaya göre hali hazırda İngiliz üreticinin en büyük hissedarı konumunda bulunuyor, yakında ise sağlam iddialara göre tam kontrol dönemi başlıyor. Mumtalakat ve McLaren’ın diğer hissedarları arasındaki görüşmelerde son aşamaya gelindiği söylenirken, şirketin son birkaç yıldır mali sıkıntılarla boğuştuğu belirtiliyor. Hatta efsane üretici sermaye sağlamak için bazı aşırı önlemlere başvurmak zorunda kalmış, bu bağlamda 2020 yılında gerçekten harika teknoloji merkezini 200 milyon sterline satmış ve daha sonra binayı sürekli kullanmak için geri kiralamıştı. Marka bizim gündemimize bundan önce ise spesifik olarak McLaren Racing Formula 1 takımının bir yarış sırasında kırdığı rekor ile gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bağlamda dünyanın en hızlı pit stop yapan Formula 1 takımı artık Red Bull Racing değil. Çünkü düzenlenen Qatar GP’sinde McLaren Racing takımı Lando Norris’in kullandığı araca sadece ama sadece 1,80 saniyede sorunsuz bir hizmet vermişti. Daha önceki rekor 1,82 saniye ile Red Bull Racing Formula 1 takımına aitti. Bu 1,80 saniyelik rekor pit stop kapsamında aracın dört lastiği çıkarıldı ve yerine yenileri takıldı.

McLaren gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER