reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 merkezli ortaya çıkan güzel kablosuz şarj detayı

Resmi olarak 7 Ağustos tarihinde tanıtılacak Samsung Galaxy Note 10 ailesi merkezinde önemli bir haber daha ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Note 10 ailesiyle beraber söylendiği kadarıyla EP-N5200 isimli bir kablosuz şarj cihazı da tanıtılacak. İşte bu cihaz, sağlam kaynaklara göre 20W seviyesinde kablosuz şarj yapabilecek. 20W değeri kablosuz şarj tarafı için gayet güzel görünüyor ve firmanın mevcut bazı çözümlerini adeta katlıyor. Peki modellerin kablo üstünden şarjı nasıl olacak? Burada rakam daha yüksek. Note 10 için henüz kesin bir detay paylaşılmıyor ancak Note 10+ kesin olarak 45W hızlı şarj sistemiyle geliyor. 4.500 mAh seviyesinde bir pile sahip olduğu belirtilen telefon, bu sistemle çok hızlı sürede doldurulabilecek gibi duruyor. Bu da satın almayı düşünenler için güzel görünüyor. Hızlı şarj konusunda sektörün gerisinde kalan firma, süreci değiştiriyor. Samsung’un Galaxy A90’a da 45W hızlı şarj koyacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesi hakkında ortaya çıkan diğer bilgiler şöyle

Ailenin en üstünde yer alan Galaxy Note 10+, 6,8 inç Dynamic AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Normal Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran bulunduğu söyleniyor. Güçlerini satıldığı bölgeye bağlı olarak Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alacak telefonların, en üstte 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile donatılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. 1.000 dolardan başlayacak denilen ailenin, 5G versiyonları da aktif olarak sunulacak gibi duruyor. Telefonların arkasında dikey konumlandırılmış üçlü kamera sistemi bulunuyor. Bu sisteme Note 10+ modelinde bir ToF sensörü eşlik ediyor. Bu sensörün modelin önünde de yer alacağı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin merak edilen ekran altı kamera teknolojisi