reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei için ortaya çıkan büyük 5G haberi

Amerika ambargosu altında bulunan teknoloji devi Huawei, 5G konusunda gerçekten rakipsiz durumda bulunuyor. Bunun bir örneği daha ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıklaması ile Huawei güzel bir döneme giriş yaptı. Firma an itibariyle bir olumlu haberle daha gündemde bulunuyor. Söylendiği kadarıyla şirket İngiltere merkezli dört büyük operatör EE, O2, Three ve Vodafone‘un 5G altyapısını kuruyor. 5G altyapısı konusunda en gelişmiş çözümlere sahip olan şirket, elde edilen bilgilere göre EE, O2, Three ve Vodafone altyapılarının en merkezinde bulunmuyor. Ana donanımları başka üreticilerin yardımıyla kuran üç büyük isim, yine de birçok konuda Huawei’ye muhtaç durumda. Hatta genel olarak Avrupa’nın bu durumda olduğu biliniyor. Avrupa ülkelerinin 5G konusunda Huawei’ye bağımlı olduğu ve olası bir yasak halinde sürece yıllara geç katılacağı sık sık dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 5G konusunda herkesin 2 yıl önünde yer alıyor!

Birçok kaynak bu detayın doğru olduğunu belirtiyor. 5G konusunda çok uzun zamandır çalışan firma, gerçekten alana öncülük ediyor. Türkiye’nin de 5G altyapısında büyük bir söz sahini olacak Huawei, şu sıralar genelde HongMeng OS isimli kendi işletim sistemiyle gündeme geliyor. Firmanın geleceği için bu işletim sistemi büyük önem arz ediyor. Çünkü bu sistem sadece telefonlar değil, 5G temelli IoT cihazları da kapsama alanına alıyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo artırılmış gerçeklik gözlüğü