reklamı kapat

POPÜLER

Sony katlanabilir telefon Sony Xperia Fold
Sony katlanabilir telefon Sony Xperia Fold
Sony katlanabilir telefon Sony Xperia Fold

Galaxy Fold ve Mate X rakibi Sony katlanabilir telefon modelinden ilk bilgiler

Katlanabilir telefon pazarına Sony de dahil olmanın planlanlarını yapıyor. İşte firmanın henüz prototip aşamasında olan telefonundan ilk bilgiler.

Şu an katlanabilir telefon pazarında sadece Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X yer alıyor. Üzücü şekilde bu iki model de henüz satışa çıkabilmiş değil. Galaxy Fold şimdi çözüldüğü söylenen bir ekran sorunu yaşıyor, Mate X ise ekran sorunu yaşamasın diye erteleniyor. İşte bu yeni dönemde Sony de yer alacak. Şimdilik Xperia Fold olarak isimlendirilen firmanın ilk modeli, söylendiği kadarıyla bünyesinde aşağıdaki videodaki gibi yuvarlanabilir bir esnek OLED ekran taşıyor. Bu açıdan Galaxy Fold ve Mate X’e hiç benzemeyecek telefon, tasarım konusunda ciddi şekilde fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden Snapdragon 855 işlemciden alacağı ve 5G destekli Qualcomm X50 modem birimine sahip olacağı söylenen cihaz, bünyesinde 3.220 mAh gibi küçük bir pil taşıyacak bilgileri geliyor. Henüz prototip aşamasında olan telefonun pazara daha büyük bir pille gelme ihtimali de bulunuyor. Bünyesinde kullanılan ekranı LG’nin üreteceği söylenen katlanabilir telefon Sony Xperia Fold, arkasında 10x zoom yapabilen bir kamera taşıyacak deniyor.

Sony katlanabilir telefon Sony Xperia Fold
Sony katlanabilir telefon Sony Xperia Fold
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Sony Xperia Fold ne zaman çıkacak?

Yukarıdaki bilgileri veren kaynak çıkış için 2020’nin başına işaret ediyor. Bu açıdan CES 2020 kapsamında lanse edileceği tahmin edilen telefon, gerçekten büyük merak uyandırıyor. Form faktörüyle pazarda farklı bir yere konumlandırılacak telefonun, 2 bin dolardan aşağıya satılması kesinlikle beklenmiyor. Bu açıdan Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi sadece özel bir kesime hitap eden bir teknoloji harikası daha yolda bulunuyor.

İlgili Video