reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold’un kamerası hakkında dikkat çeken yeni bilgi

Katlanabilir akıllı telefon pazarının hakkında en çok bilginin yer aldığı modeli Samsung Galaxy Fold, kamera konusunda yeni detaylar kazandı.

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, geçen gün çıkan haberlere göre arkasında üçlü kamera sistemi taşıyacak. Yeni bilgiler ise işte bu kamera sisteminin merkezinde Sony IMX374 sensörün yer alacağını gösteriyor. Görüntüleme tarafında ilginç olarak firmanın ISOCELL sensörlerinden değil bir Sony sensörden gücünü alacak Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, bu açıdan bekleyenlerini daha da mutlu ediyor. Çünkü Sony’nin sensörleri pazardaki en iyi görüntü kalitesini sunuyor. Henüz resmi olarak lanse edilmediği belirtilen Sony IMX374, bu açıdan heyecanı biraz daha artırıyor. Yeni sensörün mutlaka çok daha yüksek bir kalite getireceği belirtiliyor. Hepsine ek olarak bu sensörün Galaxy S10 ailesinde kullanılması ihtimali de masada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold hakkında diğer bildiklerimiz şöyle

Artık ezberlenen detaylara göre Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 ya da 6.000 mAh seviyesinde bir sabit pil üzerine kuruluyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor.

İlgili Video