reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Sony Xperia F

Sony’nin ilk katlanabilir telefon modeli Xperia F ortaya çıktı

Katlanabilir telefon pazarına bir model de Sony tarafından eklenecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan Xperia F büyük merak uyandırıyor.

Şu an katlanabilir telefon pazarında sadece Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X yer alıyor. Ancak biliyorsunuz bu iki model de henüz satışa çıkabilmiş değil. İşte bu modellerin yanına bir seçenek de Sony’den gelecek gibi görünüyor. Kısa süre önce ortaya çıkan Xperia F, firmanın önümüzdeki yıl satışa sunacağı ilk katlanabilir modeli olacak deniyor. Şimdilik telefon hakkında ne tasarımsal ne de teknik olarak hiçbir bilgi bulunmuyor. Sadece 21:9 en boy oranına sahip olacağı belirtilen model, gerçekten Xperia fanları arasında büyük merak uyandırıyor. Akıllı telefon tarafında sürekli olarak zarar eden ve öne çıkmayan firma, yeni dönemde ise aktif olarak yer almak istiyor. Kesinlikle uygun fiyatlı olmasını beklemediğimiz (En az 2 bin dolar) Sony’nin ilk katlanabilir modeli, 5G desteğine de sahip olacak gibi görünüyor.

Katlanabilir telefon Sony Xperia F öne çıkabilir mi?

Bunun cevabı kesinlikle hayır. Mevcut modeller Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, fiyatlarıyla çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Bu açıdan akıllı telefon tarafında adeta adı unutulan Sony’nin bu modelle ses getirmesi pek mümkün görünmüyor. Aslında genel olarak 2021’den önce çıkacak hiçbir katlanabilir modelin öne çıkması olması durmuyor. Ancak 2021’den sonra uygun fiyatlı katlanabilir telefonların pazara çıkması bekleniyor. Sadece bu şekilde büyük bir katlanabilir pazarı oluşabilir yorumları yapılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin katlanabilir modeli Mate X