reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 2

Sony Xperia 2 hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı

Akıllı telefon tarafında kalmaya devam eden Sony, bir sonraki amiral gemisi üzerinde de çalışıyor. İşte Sony Xperia 2 hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler;

Telefon tarafından Türkiye’den çıkmasına rağmen sadık kullanıcı kitlesi yerini koruyan Sony, Xperia 1’in yerini alacak Sony Xperia 2 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. J8210 kod adıyla geldiği görülen telefonun, resmi olarak IFA 2019 kapsamında lanse edilebileceği belirtiliyor. Karşımıza Xperia 1 Premium ya da Xperia 1 5G isimleriyle de çıkabileceği belirtilen telefon hakkında çok fazla bilgimiz bulunmuyor. Ancak amiral gemisi telefonun gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacağı ve 2880×1440 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor. Yine 21:9 en boy oranıyla uzun bir seçenek oluşturacak gibi duran telefon, ilginç olarak daha şimdiden sektörde büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 2 tam altı arka kameraya sahip olabilir

Ancak bu altı kameralı cihazın başka bir model çıkma ihtimali de bulunuyor. Bildiğimiz kadarıyla telefonun arkasında 20 megapiksel F/2.4, 48 megapiksel F/1.2 – F/2.4, 16 megapiksel F/2.4, 8 megapiksel F/2.4, 12 megapiksel F/1.2 – F/2.4 ve 0.5 megapiksel TOF kurulumu bizleri bekliyor. Burada ToF haricindeki kameraların çekim amaçları tam olarak açıklanmıyor. Ana kamera yanında ultra geniş açı, telefoto ve makro lensler sunulacak gibi görünüyor. Modelin önünde ise 10 megapiksel + 0.3 megapiksel ToF sensörü bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son amiral gemisi