reklamı kapat

POPÜLER

Sony xperia

Altı arka kameralı Sony Xperia hakkında dikkat çeken ilk bilgiler

Geçtiğimiz hafta tam altı adet arka kameraya sahip bir Sony Xperia modeli ortaya çıkmıştı. İşte bu model hakkında ilk kamera detayları ortaya çıktı.

Sony, akıllı telefon sektöründe öne çıkmak için büyük çalışmalar içerisinde bulunuyor. İşte bu noktada son zamanlarda en çok merak edilen altı arka kameralı oluyor. Sağlam bir kaynak işte bu kameraları detaylandırıyor. Buna göre telefonun arkasında 20 megapiksel F/2.4, 48 megapiksel F/1.2 – F/2.4, 16 megapiksel F/2.4, 8 megapiksel F/2.4, 12 megapiksel F/1.2 – F/2.4 ve 0.5 megapiksel TOF kurulumu bizleri bekliyor. Burada ToF haricindeki kameraların çekim amaçları tam olarak açıklanmıyor. Ancak ana kamera yanında ultra geniş açı, telefoto ve makro lensler sunulacak gibi görünüyor. Modelin önünde ise 10 megapiksel + 0.3 megapiksel ToF sensörü bulunuyor. ToF sensörleri ile derinlik algılama konusunda iddialı olacak telefon, bu açıdan oldukça iyi portre fotoğraflar çekebilecek izlenimi oluşturuyor. Tasarımsal olarak sayfadakinden çok daha farklı görünme ihtimali bulunan cihaz, elbette amiral gemisi düzeyinde yer alıyor ve şu an ciddi şekilde merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, üç arka kameralı bir model üzerinde de çalışıyor

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bu cihaz da merak uyandırıyor. Xperia 1 üzerine konumlandırılacağı düşünülen bu gizemli telefon, ilk sızıntıya göre üçlü kamera modülünü yan tarafında taşıyor. Xperia 1v ya da Xperia 1s olarak isimlendirileceği tahmin edilen modelin, bir amiral gemisi olduğu söyleniyor. Bu açıdan gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak gibi duran telefon, resmi olarak 9 Temmuz tarihinde lanse edilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son amiral gemisi