reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia

Sony’den kamerasıyla çok ses getirecek yeni Xperia akıllı telefon!

Sony, akıllı telefon sektöründe kalmaya ve şansını denemeye devam ediyor. Firmadan şimdi tam altı kameralı bir Xperia modeli geliyor.

Sony, akıllı telefon tarafında önemli dönüşümler yaparak yoluna devam ediyor. Hazırladığı modeller yıllardır öne çıkamayan firma, bu sefer kamera konusunda ses getirecek bir telefon üzerinde çalışıyor. Sağlam kaynaklara göre firmadan tam altı arka kameraya sahip bir Xperia modeli geliyor. Bu akıllı telefonla beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelini geride bırakacak firma, çıtayı hem sektör hem de kendisi adına ciddi şekilde artırmaya hazırlanıyor. Bu modelin ve kamera sisteminin teknik detayları hakkında henüz bir bilgimizi bulunmuyor. Ancak bir amiral gemisi olduğu açıkça görülen cihazın, 2020 başında lanse edileceği tahmin ediliyor. 2020’de firmanın bir katlanabilir telefon tanıtma ihtimali de bulunuyor. Şu an Xperia F olarak isimlendirilen bu cihazın da maalesef henüz hiçbir detayı sızmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, telefon tarafından çıkmak istemiyor

Resmi bir paylaşımından öğrendiğimiz firmanın kadarıyla gelecek planları arasında Türkiye kesinlikle yer almıyor. Türkiye pazarından geçen sene çıkan firmanın mobil departmanı, maalesef geri gelme gibi bir plan da yapmıyor. Bu da halen çok büyük ilgi gösteren Türkiye’deki Sony Xperia serisi telefonların fanları içi kötü görünüyor. Firma bundan sonra odağını daha çok Japonya ve Avrupa’ya kaydıracağını belirtiliyor. Mobil bölümünde 900 milyon dolar gibi inanılmaz yüksek zarar seviyelerine kadar çıkan firma, bu yüzden büyük işçi çıkarma planları da yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son amiral gemisi