reklamı kapat

POPÜLER

Assassin's Creed Odyssey

Oyunu size “yazdıran” ücretsiz Assassin’s Creed Odyssey özelliği [İzle]

Ubisoft bu yıl yeni bir Assassin’s Creed duyurmadı. Ancak çok daha iyisini yaptı. Assassin’s Creed Odyssey ile kendi hikayenizi oluşturmaya hazırlanın.

E3 2019’un en keyifli duyurularından birini Ubisoft, hazırladığı ücretsiz Assassin’s Creed Odyssey moduyla gerçekleştirdi. RPG tabanlı sistemi oyun içide oturtan firmanın hazırladığı yeni Story Creator Mode, oyunculara kendi hikayelerini çok basit bir şekilde oluşturma imkanı tanıyor. Yani siz de Odyssey içinde kendi yazdığınız diyaloglar ve adımlarla bir görev zinciri kurabiliyorsunuz. Tarayıcı tabanlı bir özellik olan hikaye oluşturma modunda oyuncular suikast, kurtarma veya belli bir yeri ziyaret etmenin de içinde olduğu 6 farklı görev amacı seçebiliyor. Diyalogları bizzat yazdığınız bu modda oyundaki karakterlere yeni roller de biçebiliyorsunuz. Hikaye oluşumunda oyuncular hayli özgür bırakılmış. Örneğin diyalog ortasında bir NPC’ye saldırılıp saldırılamayacağı detayına kadar belirlemek mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Assassin’s Creed Odyssey sahipleri kullanabiliyor

Kendi hikayenizi oluşturabileceğiniz gibi, başka oyuncuların hazırladığı görev ve hikayelere de dahil olabiliyorsunuz. Siz de kendi hikayenizi oluşturduktan sonra diğer oyuncularla paylaşabiliyorsunuz elbette. Hazırlanan hikayeleri puanlayabilir, en yüksek puanlı hikayeleri de deneyimleyebilirsiniz.

Hikaye oluşturma modu Odyssey’e sahip tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Buradan hikaye modu sayfasına ulaşabilir, Ubisoft hesabınıza girdikten sonra kendi hikayenizi basit bir şekilde oluşturabilirsiniz. Hikaye modunun çalışma şeklinin anlatıldığı video ise haberin üzerinde yer alıyor.