reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed: Odyssey

Assassin’s Creed: Odyssey’den ilk fragman ve tüm detaylar [Video]

Haziran başında küçük bir duyuru ile Assassin’s Creed: Odyssey‘i müjdeleyen Ubisoft, E3 2018’de detaylı bir sunumla seriyi canlandırıyor.

Ubisoft, E3 2018 sunumunu en çok satan serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed: Odyssey ile noktaladı. Odyssey bazı açılardan çok farklı, bazı açılardansa alıştığımız Assassin’s Creed deneyimini beraberinde getiriyor. Artık Origins ile başlayan RPG dokunuşlarının Odyssey ile en üst noktaya çıktığı oyunda, seride bir ilk olarak birden fazla son buluyor. İnteraktif diyaloglarla hikayeye şekil verebileceğiniz seri ise bizi Antik Yunanistan’a götürüyor. Hikaye Milattan önce 431 yılında geçiyor. Bu da bizlere henüz bir “Hidden Blade” olmadığını gösteriyor. Hikayenin başından da öncesine, çok gerilere gittiğimiz yeni oyunda, Atinalılarla Spartalıların savaşına şahit oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karakter tercihi

Oyuna başlamadan önce seçebileceğimiz iki karakter bulunuyor Alexios ya da Kassandra. Ubisoft yıllardır aldığı “kadın karakter” eleştirisini Odyssey ile kapatacak gibi görünüyor. Çünkü Syndicate’in aksine burada her iki karakterden de biraz oynamıyorsunuz. Oyunun başında seçtiğiniz karakter oyunun sonuna kadar sizinle kalıyor. Karakterler arasında da Syndicate’de olduğu gibi büyük dövüş farklılıkları bulunmuyor.


Daha geniş bir açık dünya ile oyuncularla buluşan seri, Origins’tekine benzer bir yetenek ağacı listesi sunuyor ancak bunu biraz daha geliştirmeyi ihmal etmiyor. Yakın dövüşlerde ise oyuncuların en çok dikkatini çeken şey 300 Spartalı serisi ile özdeşleşen tekmenin oyunda yer alması. Düşmanlarınızı bu tekme ile duvara çarpabilir ya da uçurumdan atabilirsiniz. Oyun gemi savaşlarını da unutmamış. Onu da ekleyelim.

Oyunun “Assassin’s Creed”i özletecek en büyük eksiklikleri ise bir Hidden Blade ve ikonikleşmiş suikastçi kostümü olması. Bunu Spartalı başlıkları ve destansı dövüş hareketleriyle ne kadar kapatabilmişler göreceğiz. Oyun 5 Ekim‘de çıkışını gerçekleştirecek.