reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Project Stream

Tarayıcıdan Assassin’s Creed Odyssey oynamak mı? Google’dan oyun dünyasını değiştirecek Chrome projesi [Video]

İnternet devi Google, deneysel projeler üzerinde çalışmayı seven firmalar arasında yer alıyor. Firmanın son çalışması Project Stream ise oyun dünyasını değiştirecek güçte görünüyor.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, gelecekte büyük bir oyun merkezi olacak gibi görünüyor. Çünkü firmanın yeni tanıttığı servisi Project Stream, kişilerin büyük oyunları (AAA) tarayıcıları üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları tarayıcı üzerinde 1080p çözünürlükte saniye 60 kare oynamanıza izin veren altyapı, benzer mantıkta çalışan diğer servislerden farklı olarak gecikmesiz çalışıyor deniyor. Bu altyapıya destek veren ilk oyunun yeni Assassin’s Creed Odyssey oyunu olduğu söylenirken, halka açık testlerin ise 5 Ekim tarihinde başlayacağı belirtiliyor. Buradan denemek için kayıt olabileceğiniz servis, sorunuz / gecikmesiz bir oyun için en az 25 mbps internete ihtiyaç duruyor. Bu gereksinim sağlandığı zaman sistem gücüne bakmaksızın Chrome üzerinden yüksek kaliteli oyun oynanabiliyor. Proje ile nasıl bir oyun deneyimi elde edildiği ise yukarıdaki videoda gözler önüne seriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Project Stream

Google Project Stream gerçekten harika görünüyor

Bu projenin arkasında daha büyük bir amacın olduğu düşünülüyor. Çünkü firma uzun zamandır kendi oyun servisi üzerinde çalışıyor dedikodularıyla gündeme geliyor. Bu servisin de Project Stream gibi oyunları direkt olarak uzaktan oynatacak bir altyapı sunacağı belirtiliyor. Servis bunu yüksek hızlı internete erişim sunabilen her cihazı bir oyun makinesi haline getirmek için istiyor. Bu durum aslında kullanıcılar için güzel görünüyor.