reklamı kapat

POPÜLER

Google Project Stream
Google Project Stream
Google Project Stream
Google Project Stream
Google Project Stream

İşte Google Chrome temelli devrimsel oyun servisi için planlanan kontrolcü

İnternet devi Google, oyun dünyasını değiştirecek güçte sayılan Project Stream projesini geliştiriyor. Google Chrome temelli bu projeye özel bir kontrolcü de geliyor.

Google Chrome, gelecekte büyük bir oyun merkezi olacak. Bunu diyoruz çünkü firmanın yeni servisi Project Stream, kişilerin büyük oyunları (AAA) tarayıcıları üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları tarayıcı üzerinde 1080p çözünürlükte saniye 60 kare oynamanıza izin veren altyapı, benzer mantıkta çalışan diğer servislerden farklı olarak gecikmesiz çalışıyor. Bu altyapıya destek veren ilk oyun Assassin’s Creed Odyssey olurken, altyapıda gecikmesiz bir oyun için en az 25 mbps internete ihtiyaç duyuluyor. Bu gereksinim sağlandığı zaman sistem gücüne bakmaksızın Google Chrome üzerinden yüksek kaliteli oyun oynanabiliyor. İşte bu oyunları konforlu şekilde oynamak için bir kontrolcü de tasarlanıyor. Firmanın yeni aldığı patentler üzerinden görselleştirilen sayfadaki kontrolcü, firmanın bu konuyu ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Günümüz konsol kontrolcülerinden alıştığımız butonlara ve yerleşime sahip olan ürün, bir mikrofona da sahip. Bununla Google Assistant iletişimi kurulabiliyor deniyor.

Google Project Stream
Google Project Stream
Google Project Stream
Google Project Stream
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google oyun konsolu da geliyor

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıktığı üzere Google imzalı bir oyun konsolu geliyor. Direkt olarak PlayStation ve Xbox karşısına çıkmayacağı tahmin edilen konsolun, henüz  ne tasarımı ne de teknik detayları biliniyor. Resmi olarak Game Developer Conference 2019 kapsamında lanse edileceği konuşulan oyun konsolu, gerçekten büyük merak uyandırıyor. Geçen yıl duyduğumuz kadarıyla firma Yeti adı verilen bir oyun servisi de geliştiriyor. Bildiğimiz kadarıyla geliştirilen Yeti servisi uzaktan oyun aktarımına odaklanıyor. Bu açıdan Playstation Now ile GeForce Now‘a benzediği söylenen servis, kişilerin oyunları bulut üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Bu açıdan firmanın konsolu sürekli olarak internet üzerinden çalışacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Meizu’nun yeni telefonu Note 9