reklamı kapat

POPÜLER

Google oyun konsolu Project Stream

Google’dan heyecanlandıran oyun duyurusu!

İnternet devi Google, oyun dünyasını değiştirecek ve geleceği değiştirecek bir duyuruya hazırlanıyor. GDC19 kapsamında yeni bir dönem başlıyor.

Google, kısa süre önce patentler üzerinden kontrolcüsü ortaya çıkan Chrome temelli bir Project Stream sistemi geliştiriyor. Bilmeyenler için bu sistemi kişilerin büyük oyunları (AAA) tarayıcıları üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları tarayıcı üzerinde 1080p çözünürlükte saniye 60 kare oynamanıza izin veren altyapı, söylendiği kadarıyla gecikmesiz çalışıyor. Bu altyapıya destek veren ilk oyun Assassin’s Creed Odyssey olurken, altyapıda gecikmesiz bir oyun için en az 25 mbps internete ihtiyaç duyuluyor. Bu gereksinim sağlandığı zaman sistem gücüne bakmaksızın Google Chrome üzerinden yüksek kaliteli oyun oynanabiliyor. İşte bu servisin gerçek adı ve özellikleriyle Game Developer Conference 2019 kapsamında lanse edileceği belirtiliyor. “Google’ın oyunun geleceği konusundaki vizyonu” şeklinde tanıtılan servis, şu an herkesi oldukça heyecanlandırıyor. Bu serviste birçok farklı oyun sunacağı söylenen firma, oyun dünyasını değiştirecek bir hamle içerisinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google bu etkinlikte kendi oyun konsolunu da tanıtabilir

Daha önce duyduğumuz kadarıyla direkt olarak PlayStation ve Xbox karşısına çıkmayacağı tahmin edilen konsolun, halen ne tasarımı ne de teknik detayları biliniyor. Resmi olarak Game Developer Conference 2019 kapsamında lanse edileceği konuşulan oyun konsolu, gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İlginizi çekebilir

Fiyatı 35 bin TL’yi geçen iPhone modelleri