reklamı kapat

POPÜLER

Disney Fox

Disney ve Fox birleşmesi cephesinde heyecan uyandıran gelişme

Disney stüdyolarının 20th Century Fox’u satın almak için harekete geçtiğini bir süredir biliyoruz. Sonunda büyük heyecanla beklenen birleşmenin ne zaman tamamlanacağı ortaya çıktı.

Süreç aslında çok uzun zaman önce başladı. Aylar önce Fox stüdyoları altında yer alan pek çok şirket satışa çıkartıldı. Pek çok firmanın talip olduğu 20th Century Fox‘un yeni sahibi Disney stüdyoları oldu. 71 milyar dolarlık teklifin ardından iki stüdyonun birleşme süreci resmen başlatıldı. Amerika’da yaklaşık bir sene süren bu sürecin tamamlanması özellikle Marvel hayranları tarafından büyük merakla bekleniyordu. Bunun en önemli nedeni ise X-Men karakterlerinin Marvel stüdyolarına geri dönecek olması. Geçtiğimiz haftalarda Disney ve Fox birleşmesinin mart ayında son bulabileceği haberleri gün yüzüne çıkmıştı. Bu haberlerin doğru olduğu ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Variety‘nin haberine göre Disney ve Fox birleşmesinin 20 Mart tarihinde tamamlanması bekleniyor. Sürecin tamamlanmasının ardından Disney Fox’a ait filmlerin, televizyon stüdyolarının, National Geographic ve FX kablolu televizyon yayınlarının haklarına sahip olacak. Ayrıca Netflix benzeri internet platformu Hulu‘nun yüzde 30 hissesine de sahip olacak. Fakat Fox’un spor kanalları Disney bünyesine katılmayacak. Disney zaten ESPN kanalının sahibi olduğundan bu alanda tekelleşmesine izin verilmedi.

Eğer süreç 20 Mart’ta tamamlanırsa yakın gelecekte Marvel stüdyolarının heyecan uyandıran yeni projeler duyurmasına şahit olabiliriz. Bu projeler artık X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve Wolverine gibi karakterleri kapsayabilir. Bakalım duyurulan ilk proje ne olacak.

İlginizi çekebilir

Captain Marvel fragmanı