reklamı kapat

POPÜLER

Avengers ve X-Men

Yakın gelecekte Avengers ve X-Men buluşması mümkün mü?

20th Century Fox’un Disney ailesine dahil olmasıyla birlikte X-Men karakterleri Marvel stüdyolarına geri döndü. Peki yakın gelecekte Avengers ve X-Men karakterlerini birlikte görebilecek miyiz?

Uzun zamandır beklenen Disney ve 20th Century Fox birleşmesi tamamlandı. Bu önemli anlaşmayla birlikte artık X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve Wolverine yuvasına geri döndü. Artık X-Men ve Avengers’ın aynı dünyada yer aldığı filmler seyretmek mümkün olacak. Fakat kahramanlarımızın bir araya gelmesi arzu edildiği kadar hızlı gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Marvel’ın planlarına X-Men’i dahil etmeye başlamasına oldukça uzun bir zaman var. Borys Kit ve Aaron Couch tarafından hazırlanan yazıda Marvel Sinematik Evreni’nin X-Men karakterine kucak açması konu ediliyor. MCU hayranları bir an önce tüm kahramanları birlikte görmeyi umsa da, Avengers ve X-Men buluşması en azından 2021 senesine kadar mümkün olmayacak gibi görünüyor. Bu tahminin de oldukça mantıklı bir sebebi var: Marvel bu birleşmeye hazır değildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni stüdyonun elinde kalan kahramanlarla kuruldu. Geçtiğimiz seneye kadar X-Men’in geri dönme ihtimali bulunmuyordu. Dolayısıyla bu kahramanlar yokmuş gibi hareket edildi. Üstelik Disney ve 20th Century Fox birleşmesinin tamamlanmama ihtimali de bulunuyordu. Borys Kit ve Aaron Couch’un elde ettiği bilgilere göre şayet Kevin Feige bu süre içinde gizli gizli yeni bir projenin senaryosunu yazdırmakla uğraşmıyorsa, Marvel hayranları 2021’e kadar beklemeyi göze almak zorunda kalacak. Ancak en azından herkesi bir arada görmenin mümkün olduğunu bilerek kendimizi avutabileceğiz.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı