reklamı kapat

POPÜLER

Avengers X-Men disney

Disney stüdyolarının rafa kaldırdığı ilk X-Men projesi

20th Century Fox’un Disney tarafından satın alınmasıyla birlikte X-Men karakterleri Marvel’a geri döndü. Bu birleşmenin ardından iptal edilen ilk proje de belli oldu.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse geçtiğimiz senelerde 20th Century Fox satışa çıkartıldı. Stüdyonun yeni sahibi ise Marvel’ı da çatısı altında bulunduran Disney oldu. Bu birleşmeyle birlikte seneler önce hakları satılan X-Men karakterlerinin hepsi Marvel stüduoyolarına geri döndü. Yani artık Fantastic Four, Deadpool, Wolverine gibi karakterleri Marvel Sinematik Evreni’nde görebileceğiz.

Disney stüdyolarının Gambit kararı

Her güzel haber beraberinde bir de üzücü gelişme getiriyor. X-Men’in Marvel stüdyolarına dönüşü heyecan verici olsa da, 20th Century Fox tarafından planlanan yeni projeler Disney tarafından iptal edilmeye başlandı bile. Bu furyadan payını alan ilk karakter ise Gambit oldu. Bildiğiniz gibi senelerdir Gambit’in kendi solo filmiyle beyaz perdeye aktarılmasını bekliyoruz. Hatta bu X-Men projesinin başrolünde Channing Tatum‘ın yer alacağı uzun yıllar önce açıklandı. Fakat projeyi hayata geçirmek bir türlü mümkün olmadı. Yıllardır yönetmen arayışı, senaryonun yeniden yazımı derken ertelenen Gambit filmi şimdi tamamen iptal edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu durum Disney stüdyolarının önümüzdeki yıllarda vizyona sokmayı planladığı yapımların listesini paylaşmasıyla ortaya çıktı. Açıklanan listede 2027 yılına kadar çekilecek projelerin tamamı yer alıyor. Fakat başrolünü Channing Tatum’un üstleneceği isimsiz Gambit filmini listede göremiyoruz. Böylece herkesin tahmin ettiği X-Men durumu kesinlik kazanmış oluyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı