reklamı kapat

POPÜLER

FIAT Egea

İkinci adım netleşti; TOFAŞ’tan FIAT Egea için önemli hamle

08 Mayıs 2019

Kısa süreli üretim hayatına rağmen elde ettiği ödül ve üretim adedi başarısı FIAT Egea için yeni karakter beklentilerini artıracak.

Linea‘nın ardından ailenin yeni üyesi olarak kullanıcılarla buluşmaya başlayan FIAT Egea, kısa sürede önemli satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Hatcback, station wagon ve sedan olmak üzere üç farklı gövde tipiyse satın alınabilen otomobilin 2016 yılında AutoBest “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü alması da sürecin önemli parçalarından birisi olmuştu. Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği ve ürün geliştirme sürecinde önemli sorumluluklar üstlendiği model ailesiyle ilgili duyurulan yeni kararla, aracı 2024 yılına taşıyacak yeni bir yatırım hayata geçiyor. 225 milyon dolar tutarında olduğu açıklanan bu yatırımla birlikte Egea ailesine önemli makyaj hamleleri ve teknolojik destekler gerçekleştirilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FIAT Egea 3 yılda 500.000 adedi geçti

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu konuyla ilgili olarak; “Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model olan Egea, ülkemizin son 3 yıldır en çok tercih edilen otomobili. aynı zamanda, EMEA Bölgesi’nde de pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize katma değer sağlayan Egea/ Tipo model ailesi, üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetten fazla üretim rakamına ulaştı. Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea ile önemli sorumluluklar üstlendik.” ifadelerine yer verdi. Yeni yatırımla birlikte 2015 – 2024 yılları arasında toplam Egea üretiminin 1 milyon 450 bin adede ulaşması hedefleniyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil Palio arazi dokunuşuyla güçlendi; FIAT Argo Trekking