reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home fragmanıyla ortaya çıkan Marvel gerçeği

Spider-Man Far From Home filminin ikinci fragmanının paylaşılmasıyla birlikte Marvel Sinematik Evreni’ne dair çarpıcı bir detay ortaya çıkmış oldu.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Spider-Man Far From Home fragmanıyla birlikte Avengers Endgame sonrasında Marvel Sinematik Evreni’nin nasıl bir hal aldığını görme fırsatı elde ediyoruz. Öncelikle Iron Man’in yokluğunun fazlasıyla hissedildiği, onun ölümünün Peter Parker’ı fazlasıyla etkilediğini görüyoruz. Fakat değişim sadece ölen veya emekliye ayrılan kahramanlarla sınırlı kalmıyor. Fragmanda Örümcek Adam’ın SHIELD aracılığıyla Mysterio ile tanışıyor. Bu anlarda öğreniyoruz ki Mysterio dünyamızdan değil! Farklı bir paralel evrenden geliyor.

Nick Fury’nin sözlerine bakılırsa kahramanlarımızın sonsuzluk taşlarını kullanıp herkesi geri getirmesi ve Thanos’u gerçeklikten silmesinin ardından evrende büyük bir yırtık oluşuyor. Bu yırtık sebebiyle paralel evrenden Hydro Man gibi düşmanların bizim dünyamıza gelişine şahit oluyoruz. O evrende bir kahraman olan Mysterio da onların peşinden geliyor ve bu yırtığı kapatmak için SHIELD ile birlikte çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home ile ortaya çıkan detay

Bu durum fragmanda ufak bir detay gibi görünse de Marvel Sinematik Evreni’nin geleceğini tamamen değiştirebilecek öneme sahip. Fragmanla birlikte MCU’da çoklu evrenlerin varlığı kabul edilmiş oluyor. Bu durumu ilk olarak Avengers Endgame’de görmüştük. Loki’nin New York savaşı sırasında kaçması günümüzü değiştirmemiş, onun yerine paralel bir evren yaratmıştı. Şimdi bu paralel evrenler arasında iletişim olabileceği ortaya çıkıyor. Bu da örneğin Loki’nin yaşadığı paralel evrenden bizim izlediğimiz dünyaya gelebileceğini gösteriyor. Ayrıca hakları Fox’tan Marvel stüdyolarına dönen X-Men ve Fantastic Four ekipleri de başka gerçekliklerden geliyor olabilir. Bu da X-Men karakterlerinin MCU’ya eklenme sorununu ortadan kaldırıyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı