reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filminin asıl kötüsü

Sony ve Marvel ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filminin kötüsünün kim olacağı büyük merak uyandırıyordu. Yaşanan oyuncak sızıntısıyla birlikte bu durum netlik kazanmış oldu.

Kısaca özet geçmek gerekirse, Mysterio‘nun filmde yer alacağını öğrendiğimizde filmin asıl kötüsünün o olacağı düşünülmüştü. Fakat paylaşılan fragmanlar işlerin farklı ilerleyebileceğini ortaya koymuştu. Paralel evrenden gelen Mysterio, SHIELD ile birlikte çalışıyor ve kendi evreninden gelen kötüleri alt etmeye çabalıyor gibi görünüyordu. Bu da onun çizgi romanların aksine kötü adam değil de, iyi biri olabileceğini ortaya koymuştu. Bu durumda asıl kötüler paralel evrenden gelen Elementals oluyordu. Fakat Far From Home öncesi hazırlanan Mysterio oyuncağı durumun hiç de böyle olmadığını, Marvel stüdyolarının izleyiciyi ters köşeye yatırmaya hazırlandığını ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home ters köşesi

Marvel etiketli Far From Home oyuncağının arkasında Mysterio hakkında ufacık bir cümle yer alıyor. Bu cümle şöyle: “Mysterio illüzyon uzmanı ve Spider-man’in en büyük düşmanlarından biri” Eğer Mysterio gerçekten karşımıza iyi bir karakter olarak çıkacak olsaydı, oyuncağın arkasında böyle bir tanımlamaya asla yer verilmezdi. Buradan anlıyoruz ki karakteri çizgi romanlardakine benzer bir şekilde göreceğiz. Bir kahramanmış gibi karşımıza çıkıp kendi illüzyonlarına karşı mücadele verecek. Böylece adını duyurmaya çalışacak. Fakat ortaya koyduğu tiyatro ortaya çıkınca Örümcek Adam‘ın en zorlu düşmanlarından birine dönüşecek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı