reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel stüdyolarının Avengers Endgame filmini değiştiren kararı

Marvel stüdyolarının yeniden çekilen ufak bir sahneyle birlikte Avengers Endgame filminde büyük bir değişiklik yaptığı ortaya çıktı. Bu enteresan bilgiyi ortaya çıkartan Tilda Swinton oldu.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in büyük sürprizlerinden biri Doctor Strange filminde ölümüne şahit olduğumuz Ancient One’dı. Hulk’ın 2012 New York’una geri dönüp onunla konuştuğu sahne Marvel dünyasında zaman yolculuğunun temellerini atıyor ve bir anlamda kuralları ortaya koyuyordu. Avengers Endgame filminde Ancient One karakterine hayat veren Tilda Swinton’ın açıklamasıyla birlikte bu sahnenin yeniden çekildiği ortaya çıktı.

“Ancient One’ın sahnesini yeniden çekmek istemeleri benim için de büyük bir sürpriz oldu. Fakat oldukça keyifiydi. Sahnenin ilk versiyonunu bir yaz gününde, tek günde çekmiştik. Neredeyse bir sene sonra bu sahneyi yeiden çektik. Repliklerimden bazıları değişmişti. Bu da hikaye akışının değişmesine neden oluyordu. Ayrıca kostümümde de değişimler yapıldı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame zaman yolculuğu değişikliği

Bahsi geçen sahnede insanların kendi geçmişlerini değiştiremeyeceği, geçmişe dönüp bir şeyleri farklı yapmaya çalışmanın geleceği etkilemek yerine farklı zaman çizgileri yani farklı paralel evrenler yaratacağı ortaya çıkmıştı. Bu sebeple Ancient One zaman taşını vermek istememişti. Buna engel olmak adına kahramanlarımız taşları aldıkları zamana geri bırakma kararı almıştı. Görünen o ki Marvel stüdyoları başlangıçtaki zaman yolculuğu planlarının sıkıntılı olduğunu fark etti ve bir sene sonra Ancient One’ın sahnesini yeniden çekerek bu problemi ortadan kaldırdı. Bu da filmdeki zaman yolculuğu prensiplerinin ciddi oranda değiştiği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi