reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde vazgeçilen zaman taşı hikayesi

Avengers Endgame filminde kahramanlarımızın zaman taşını ele geçirme macerası izlediğimizden çok farklı olabilirdi. Vazgeçilen hikaye Doctor Strange odaklı sayılabilirdi.

Marvel stüdyolarının imzasını taşıyan Avengers Endgame’de pek çok kahramanın bir araya gelmesine şahit olduk. Kahramanlarımız birlikte çalışmakla kalmadı, zaman yolculuğu yaparak kendilerinin geçmişteki halleriyle de karşı karşıya geldi. Zaman yolculuğunun sebebi elbette sonsuzluk taşlarını yeniden toplamaktı. Filmde Ancient One ile irtibata geçen Hulk oluyordu. Endgame’i kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely‘ın açıklamalarına bakılırsa bu sahne çok daha farklı çekilebilirdi. Üstelik hikayenin merkezinde Doctor Strange’in koruduğu Sanctum Sanctorum yer alıyordu. Christopher Markus çıkartılan sahneyi şu sözlerle anlatıyor:

Avengers Endgame ekibinin vazgeçtiği zaman taşı macerası

“Senaryo çalışmalarına devam ettiğimiz bir noktada kahramanlarımızın zaman taşını ele geçirmek için Doctor Strange’in koruduğu Sanctum Sanctorum’a girmesi gerekiyordu. Taşı bulmaya çalışırken kahramanlarımız içeride tutulan garip şeyler tarafından takip ediliyordu. Sonradan fark ettik ki bu hikayeden kopuk ve gereksiz bir sahne oluyordu. O yüzden kullanmama kararı aldık. Ancak yazması oldukça keyifliydi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kahramanlarımızın Avengers Endgame filminde Sanctum Sanctorum‘da garip canlılar veya büyülü eşyalar tarafından kovalanmasını izlemek çok keyifli olabilirdi. Fakat filmin üç saatlik süresini düşününce hikayenin daha da uzatılması veya konudan kopulması pek mantıklı görünmüyor. Yine de sahneyi çekselerdi de, kesilmiş anlarla birlikte izleseydik diye düşünmeden edemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı