reklamı kapat

POPÜLER

thanos

Avengers Endgame vazgeçilen karanlık Thanos planları

San Diego Comic Con etkinliklerinin başlamasıyla birlikte Avengers Endgame filmine dair enteresan detaylar ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de Thanos ile alakalı.

Marvel stüdyolarının imzasını taşıyan Avengers Endgame’in izlediğimizden farklı pek çok versiyonu olduğunu biliyoruz. Hem Russo kardeşler hem de senaristler doğru hikayeyi bulana kadar farklı versiyonları değerlendirdi. Kimileri senaryo olarak yazıldı, kimileri sadece bir fikir olarak kaldı. Bu alternatif versiyonlardan birinde Thanos’un çok daha karanlık olduğu ortaya çıktı. San Diego Comic Con‘a katılan Avengers Endgame ekibi alternatif versiyonu anlattı. Filmin senaristlerinden Christopher Markus kullanılmayan versiyonu şöyle özetledi:

Avengers Endgame ve karanlık Thanos

“Filmin farklı versiyonlarından birinde Thanos, Nebula’nın zaman yolculuğu için portal açmasının zaman alacağını fark edip, bulunduğu zamanda harekete geçiyordu. Kendi zamanında (2014 senesinde) dünyaya geliyor ve Avengers’ı öldürüyordu. Nebula zaman makinesini çalıştırdığında öldürdüğü Avengers üyesinin bedenini o kişinin önüne fırlatıp ‘Seni bir daha öldürdüm, ne yapacaksın ki?’ diyordu”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Avengers Endgame’in bu versiyonunun haddinden fazla karanlık olduğunu düşünmeden edemedik. Elbette karanlık çizgi roman uyarlamaları da izlemeliyiz fakat bu Marvel‘ın şimdiye kadar izlediği çizgi bu karanlığı kaldıracak türden değil. Üstüne Marvel stüdyolarının bir Disney şirketi olduğunu düşünerek, bu sahnenin Disney kurallarına uymadığını da belirtmek gerekiyor. Sonuç olarak bu sahne Avengers Endgame’in son versiyonunda kullanılmadı. Bu da şimdiye kadar ki Marvel filmlerinin tarzlarını düşününce alınabilecek en doğru karar gibi görünüyor.