reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli otomobil noble 100
elektrikli otomobil noble 100
elektrikli otomobil noble 100
elektrikli otomobil noble 100
elektrikli otomobil noble 100

Duvara asabileceğiniz iki kişilik elektrikli otomobil [Galeri]

Günümüzde birçok elektrikli otomobil geliştiriliyor. Burada fark yaratmayı bilen en ilginç modellerden birisi ise kesinlike Nobe 100 oluyor.

Şehirler her geçen gün daha kalabalık hale geliyor. Her geçen gün trafiğe daha fazla otomobil katılıyor. Bu yüzden de otomobilleri park edecek yer bulmak çok zorlaşıyor. İşte bu durumu karşısına alan Nobe firması, geliştirdiği Nobe 100 ile duvara asılabilecek bir elektrikli otomobil karşımıza çıkarıyor. Bunun için özel bir ray sistemi geliştiren firma, böylelikle aracın örneğin apartman duvarına asılmasını mümkün kılıyor. Bunun arkasında Nobe 100’ün çok hafif olması yatıyor. Sadece 600 kg ağırlığı bulunan araç, bunu da üç tekerlekli yapısıyla elde ediyor. 21 kWh piliyle yaklaşık olarak 210 km yapabilen klasik tasarımlı otomobilin, bir versiyonu daha bulunuyor. Bu versiyon 25 kWh piliyle 260 km yol yapabiliyor.

elektrikli otomobil noble 100

Elektrikli otomobil Nobe 100 yollara çıkacak mı?

Firma bu konuda kararlı görünüyor. 2021 yılında satın alınabilir olacağı açıklanan araç, 29 bin dolar fiyat etiketine sahip. Indiegogo bağış platformu üstünden şimdiden 10 tane satıldığı söylenen araç, gerçekten pazardaki en ilginç modeller arasında yer alıyor. Elektrikli otomobillerin sayısının sürekli olarak artıyor olması çok güzel görünüyor. Zor durumda olan Dünya’yı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için fosil yakıtlardan mutlaka uzaklaşmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Her açıdan nefes kesen bir otomobil modeli