reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk

Elon Musk’tan sürpriz “uçan” Tesla Roadster açıklaması

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla Roadster için sürpriz bir açıklama daha yaptı. Musk yeni aracını uçurma konusunda kararlı.

Merakla satışa çıkması beklenen Tesla Roadster, biliyorsunuz SpaceX paketiyle ara sıra gündeme geliyor. Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları bulunuyor. Kısa süre önce bu motorları plakanın arkasına yerleştireceğini söyleyen Musk, bu paketin aracı ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini belirtiyor. Ancak ünlü isim bu paketin bir özelliğinden daha bahsediyor. Bunun ilk bilgisini geçtiğimiz aylarda veren Elon Musk, kurulacak altyapı ile aracın uçacağını da söylüyor. Burada bir uçak gibi değil yerden sadece belirli bir mesafe havalanacağı söylenen araç, bu özelliği gerçekten taşıyacak gibi duruyor. Çünkü Musk’ın yeni açıklamasına göre bu sistemin testine bir ihtimalle önümüzdeki yıl başlanacak. Gaz itici sistemi sayesinde yerden kalkarak yol alabileceği söylenen bu özel Tesla Roadster versiyonu, gerçekten çok merak ediliyor. Bu sistemin halen gösteri amaçlı olacağı ve satışa çıkarılmayacağı düşünülüyor. Ancak Musk’ın ne yapacağı hiç belli olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster normal haliyle de nefes kesiyor

Bilmeyenler için araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video