reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk Tesla Roadster
Elon Musk Tesla Roadster

Elon Musk’tan yeni Tesla Roadster üzerinden çılgın “uçan araç” açıklaması

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, inanılmaz tecrübe kazandığı uzay ve otomobil alanlarını bir araya getirme konusunda kararlı görünüyor. Musk’tan çılgın bir yeni Tesla Roadster açıklaması var.

Elektrikli otomobil pazarının en çok arzulanan modellerinden yeni Tesla Roadster, açıklanan performans değerleriyle nefes kesen bir otomobil. Ancak Elon Musk bunu özel bir paket ile daha da iyi hale getireceklerini belirtiyor. İşte bu noktada araç için bir Spacex paketinin adı geçiyor. Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde tam 10 adet ufak roket motoru bulunacak. Bu roket motorlarıyla aracın ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini belirten Musk, altyapının aracı uçurmaya imkan tanıyabileceğini dahi belirtiyor. Bu konuda ciddi olup olmadığı anlaşılmayan CEO, yeni yaptığı açıklamaya bakılırsa bizlerle dalga geçmiyor. Bu bilgiyi aşağıda GIF animasyonu paylaşarak veren Musk, süreçte başka bilgiler de paylaşıyor. Ünlü YouTuber Marques Brownlee (MKBHD) tarafından sorulan “bu konuda şaka yapmadığını hissediyorum” mesajına ciddiyim diyen Musk, aracın SpaceX gaz itici sistemi kullanacağını belirtti.

Bu gaz itici sistem sayesinde yerden belirli bir seviye kalkarak yol alabileceği söylenen model, gerçekten çok merak ediliyor. Bu sistemi sadece bir gösteri amacıyla kullanacağı satışa sunmayacağı tahmin edilen Musk, yeni aracını gündemde tutmayı iyi biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Tesla Roadster modelinin teknik detayları ise şöyle

Hatırlamak gerekirse araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, sık sık daha da performanslı hale gelebilir açıklamalarıyla gündeme geliyor.

İlgili Video