reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk
Tesla Roadster Elon Musk
Tesla Roadster Elon Musk
Tesla Roadster Elon Musk
Tesla Roadster Elon Musk

Aracın kokpiti şu an böyle görünüyor

Elon Musk’tan performans canavarı yeni “Tesla Roadster” için oldukça ilginç açıklama

Tesla‘nın şimdiye kadar yaptığı en iyi tasarıma ve performansa sahip otomobil yeni Roadster, gerçekten dikkat çekici özelliklerle karşımıza çıkacak gibi duruyor. Elon Musk’tan işte bu konuda yeni bir açıklama var.

Advertisement

Yeni Tesla Roadster son dönemde gördüğümüz en dikkat çekici araçlardan. Aşağıda detaylandırdığımız performans detaylarıyla kendisine hayran bırakan aracın, bugün yeni bir detayı daha ortaya çıktı. Yeni Roadster’dan ön sipariş vermiş isimlerden teknoloji odaklı ünlü YouTube içerik üreticisi Marques Brownlee (MKBHD), Twitter’dan Elon Musk‘a bir soru sordu. Bu soruda araçta satışa çıktığı zaman otomatik pilot sisteminin olup olmayacağı yazıyordu. Elon Musk’ın bu soruya cevabı ise “kesinlikle evet” oldu. Mevcut araçlarında sunduğu bu teknolojiyi zaten yeni aracı koymaması imkansız olan Musk, burada daha çok dikkat çeken başka bir açıklama yaptı. Buna göre yeni Roadster “insan sürüş performansını ciddi anlamda artıracak / geliştirecek” bir artırılmış sürüş moduna sahip olacak. Otomatik pilot özellikleriyle sürücü arasına yeni bir katman eklemesi beklenen artırılmış sürüş modu, Musk tarafından “uçan metal kıyafet gibi” şeklinde aktarılıyor. Musk’ın burada Iron Man’in kıyafetine bir gönderme yaptığı tahmin ediliyor. Bu mod ile otomobilin bizim sürüşümüzü daha önce olmadığı şekilde destekleyeceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Roadster Elon Musk

Aracın kokpiti şu an böyle görünüyor

Yeni Tesla Roadster süper spor bir elektrikli otomobil

Hatırlamak gerekirse araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyecan verici otomobil olduğunu tekrardan belirtiyoruz. Satışa çıktığı zaman da ha performanslı olabileceği söylenen araç, oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

Hayalleri süsleyen otomobilin resmi tanıtım videosu