reklamı kapat

POPÜLER

tesla

Elon Musk’tan Türkiye’ye kurulacak şarj istasyonlarıyla ilgili açıklama

Elon Musk kısa bir süre önce Türkiye’ye gelişiyle ilgili müjdeli haberi vermişti. Türkiye’de kuracağı şarj istasyonları için Gersan Elektrik ile ortak çalışmalar yürüten şirketin 2019’da Zorlu Center’da satış ofisini açması bekleniyordu.

Musk, Twitter üzerinden takipçisine verdiği bir cevapla Tesla’nın Türkiye’deki açılış tarihini işaret etmişti. Türkiye’den Roadster test sürüşü için Kaliforniya’ya gittiğini belirten bir takipçisinden gelen test sürüşlerinin ne zaman olacağına dair soruya Musk şu şekilde cevaop veriyor: “Gelecek yılın sonlarına doğru. Bu arada, bu yılın sonlarına doğru Tesla’yı Türkiye’de getirmeyi planlıyoruz. Ülkenizi çok seviyorum ve açılışta bizzat orada olacağım.” demişti.

Musk’tan şarj istasyonlarıyla ilgili mesaj

Musk’ın bu açıklamasının ardından Tesla’nın Türkiye’ye kuracağı şarj istasyonlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Elon Musk, Utku Şimşek isimli takipçisinin sorusunu cevaplandırarak teknoloji dünyasının merakını da gidermiş oldu. “Merhaba Elon, bu harita üzerindeki şarj istasyonlarının yeri doğru mu? Sadece bu bölgelerde mi istasyon inşa edeceksiniz? Bu harita resmi mi?” şeklindeki soruyu Musk’a sordu. Musk ise supercharger şarj istasyonlarının tüm bölgeyi kapsayacağını ifade etti.

Tesla Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamalarına göre Tesla 2018 bitmeden Türkiye’ye gelecek. Açılışta yerini alacak olan Musk’ı da görme şansı elde edeceğimiz bu etkinlik için şimdilik net bir tarih bulunmuyor.