reklamı kapat

POPÜLER

HondaJet Elite
HondaJet Elite
HondaJet Elite
HondaJet Elite
HondaJet Elite
HondaJet Elite
HondaJet Elite

Ticari havacılığın en özeli yeni “HondaJet Elite” tanıtıldı; işte dikkat çeken detaylar

Havacılık alanındaki en önemli firmalardan Honda, arttırılmış menzil, gelişmiş havacılık özellikleri ve güncellenmiş kabin özellikleriyle markanın havacılık alanındaki son teknolojilerini gözler önüne seren yeni HondaJet Elite’i tanıttı.

Honda, 2018 Avrupa İş Havacılık Kongresi ve Sergisi (EBACE) öncesinde yeni ve daha da gelişmiş HondaJet Elite’i dünyaya tanıttı. HondaJet Elite, menzilini yüzde 17 oranında artırarak 400 kilometre daha uzun mesafe kat edebilir hale gelirken, motorlarındaki yeni geliştirilmiş ses azaltıcı giriş yapısı da yüksek frekanslı gürültüleri azaltarak kabinde üst düzey sessizlik sağlıyor. Ayrıca yeni uçağın gelişmiş havacılık sistemi, uçuş güvenliğini arttırmak üzere optimum uçuş planlaması, otomatik stabilite ve koruma fonksiyonlarını da içeriyor. 2.661 kilometre menzile sahip özel jet uçak, bünyesindeki özel teknolojilerle pistlerdeki kalkış ve iniş mesafesini otomatik olarak ayarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakiplerinden daha fazla yakıt verimliliğine sahip olan yeni HondaJet, Kanat Üstü Motor Konumu (OTWEM) ve Doğal Laminer Akış (NLF) özelliğine sahip gövdesi, burnu, kanatları ve kompozit gövdesi ile Honda Aircraft tarafından geliştirilen üstün havacılık çözümlerini bünyesinde barındırıyor. Yeni HondaJet Elite en verimli, sessiz, hızlı ve yüksek irtifaya sahip uçak olmasının yanı sıra kendi kategorisinin en uzun menzile sahip uçağı olarak öne çıkıyor.

Sadece uçuşa yönelik üstün teknolojilerle donatılmakla kalmayan HondaJet Elite aynı zamanda hoparlöre gerek duymayan ve tüm kabinde kesintisiz ses deneyimi sağlayan endüstrinin ilk kabin içi ses sistemi Bongiovi gibi özel çözümler de sunuyor. Emniyet kemerli tuvalet, buharlı kahve makinesi ve çift renkli lüks koltuklar diğer isteğe bağlı donanımlar olarak öne çıkıyor. HondaJet Elite, 28 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında EBACE’de ilk kez sergilenecek.

HondaJet Elite
HondaJet Elite

HondaJet neden bu kadar özel bir uçak?

HondaJet sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti olarak geçiyor. HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi de dahil birçok önemli teknolojik inovasyonu bünyesinde barındırıyor. Aerodinamik sürtünmeyi azaltan bu yapı performansı arttırırken yakıt verimliliğine de katkı sağlıyor. OTWEM tasarım kabin içi gürültü seviyesini azaltıyor, zemin gürültüsünü minimize ediyor, bu sınıftaki en geniş kabin ile büyük bagaj kapasitesini mümkün kılıyor ve ayrıca tam donanımlı bir tuvalete imkan tanıyor. İki adet GE Honda HF120 jet motorunun görev yaptığı uçak, hafif iş jetlerinde kullanılan en sofistike pilot kabini ile donatılmış. Garmin G3000 ile donatılan uçak, Honda’nın ilk ticari uçağı konumunda bulunuyor.