reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’tan Tesla ile ilgili önemli karar

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Salı günü çıkan habere göre, 3.000’den fazla çalışanın işine son verecek. Bu rakam, şirketin toplam işgücünün yaklaşık yüzde 7’ine denk geliyor.

BBC’nin haberine göre Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği e-postada, araçlarının hala birçok kişi için çok pahalı olduğunu söyledi. Yeni ve gelişmekte olan teknolojiyle üretimi ucuza getirmenin zorluklarını vurgulayan Musk, iş gücünde yüzde 7 oranında kesintiye gidileceğini açıkladı. Musk, şirketin, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde çok az kar ettiğini ve işçi sayısını azaltmaktan başka çarelerinin kalmadığının altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, Türkiye pazarına ne zaman giriş yapacak?

Elon Musk, şirketin hızlı şarj ünitesi Supercharger istasyonlarının 2019’da Türkiye’de kurulacağını geçtiğimiz yıl belirtmişti. Şirketin hızlı şarj üniteleri, Türkiye ile birlikte İrlanda, Ukrayna ve Norveç gibi Avrupa ülkelerine de tesis edileceği ifade edilmişti.
Sosyal medyada bir takipçisinin sorusuna cevap veren milyarder Musk, 2019 yılında şarj istasyonlarının Avrupa’nın tamamına yayılacağını ifade etmişti. Tesla’nın Türkiye’de Zorlu Center’da bir mağaza açacağı da dile getirilmiş, daha sonra Türkiye’de yaşana ekonomik kriz sebebiyle markanın planını ileri bir tarihe ertelediği iddia edilmişti.

İlgili video

Tesla Model 3 tanıtımı